Do sezóny 2011/2012 dorostenecký tým Sokola Březno ještě nevstupoval v roli favorita a myslím si, že ani nikdo nečekal takový úspěch.

Po předešlé sezóně, kdy se stali nováčky soutěže a skončili v půli  tabulky, je nikdo nebral jako vážnější hrozbu. Už od prvních podzimních zápasů však bylo jasné, že se s nimi bude muset počítat. Snažili se hrát pěkný, jednoduchý fotbal i když musí uznat, že ne vždy se jim vedlo podle jejich představ, ale i přes různé obtíže body přicházely a výhry se kupily.

Březenský tým poskládaný z domácích kluků začal porážet i takové protivníky jako jsou Poděbrady, Český Brod, Benátky, s nimiž se co do zázemí, Březno nemůže rovnat. Jejich úspěch je tak založen především na týmové spolupráci,bojovnosti a velké vnitřní pohodě v celku, která je zásluhou především způsobu vedení trenéra Radka Bauera, ať už na trénincích nebo při bitvách o body.

Zásluhou toho všeho se stali Březenští vítězi I.A třídy dorostu, což je největší úspěch, kterého mohli dosáhnout a všichni si toho v Březně velice váží. V nadcházející době chtějí ve Březně vychovávat další hráče a připravit je do A mužstva dospělých, kde mají v budoucnosti větší ambice než hrát Okresní přebor.

Dorost bude svou příští sezonu startovat opět v I. A třídě, jelikož na Krajský přebor nemá klub dostatek hráčů na dva týmy starších a mladších.

MICHAL GREGOR