Sobotní vítězství 8:0 boleslavské fotbalové juniorky nad podobným mužstvem Dynama Českých Budějovic je patrně rekordem České fotbalové ligy a v každém případě i momentálním dokladem o formě dvou nejvýše postavených druhých týmů našich prvoligových mužstev v současném soutěžním ročníku.

Skeptik namítne, že může být i dokladem o určité nevyrovnanosti výkonnosti mužstva trenéra Milana Pechance, protože týden před tím tento tým prohrál na hřišti juniorky Viktorie Plzeň 4:0. Junioři Boleslavi jsou stále na druhém místě a do konce soutěže chybí jen tři zápasy.

V každém případě má boleslavská juniorka zaděláno i na možnost zahrát si druhou ligu. Nevěříte? Postupuje Bohemians Střížkov, ale kdo ví jak to bude s licencemi pro mužstva druhé ligy. V těchto dnech se o nich jedná a výsledek má být zveřejněn 6. června. Protože v současném fotbalovém životě je všechno možné, nemusí také některé z mužstev dostat licenci pro druhou ligu a v takovém případě by se svazoví funkcionáři ptali, zda bude chtít FK Mladá Boleslav B do druhé nejvyšší soutěže.

Již před časem prezident klubu Josef Dufek naznačil, že zájem by tady byl. Pokud by se tady hrála druhá liga, muselo by to být na hlavním hřišti a tam by asi nestačila návštěva 150 lidí na zápas. Jak by divák z Mladoboleslavska tady přijal tuto vysokou soutěž? Pro Pechancovo mužstvo by to byla šance, kde nemůže nic ztratit, protože od roku 2012 budou béčka prvoligových klubů hrát stejně jen vlastní juniorskou soutěž.

V každém případě má ve velkém počtu talentovaných mladých hráčů FK MB o budoucnost postaráno.

JOSEF DONÁT
bývalý šéfredaktor Boleslavského deníku