Dobrovice – Velvary 5:2

V utkání fotbalového krajského přeboru přijeli hosté jako druhý celek tabulky v roli favorita. Kdyby si však odvezli „ranec“ osmi gólů, nikdo by se nedivil!
Doslova děravá obrana Velvar a groteskní chyby brankáře umožnili domácím, aby byli pány utkání. Ti se s chutí ujali této role a vytvářeli si jednu tutovku za druhou. Zejména Boško měl na kopačce kromě dvou vstřelených branek nejméně další tři.

Už ve 3. minutě Boškova střela o centimetry minula branku. V 10. minutě se však dopustil diletantské chyby brankář hostů Majtaník a „namazal“ Miškovskému, který s chutí chybu potrestal. Poté Boško neuspěl střelou hlavou zblízka ani ve svém sólu, ale trefil se hlavou po trestném kopu Marušky – 2:0.

Ve 37. minutě kopal domácí Hrdina penaltu, ale tak mizerně, že Majtaník neměl mnoho práce ji lapit. A přišel trest. Z brejku a přečíslení hosté udeřili Muchou a snížili na 1:2.

Jenže ve 42. minutě nad střelou z trestného kopu Marušky ze 30 metrů brankář Majtaník jen „spráskl“ ruce a domácí vedli 3:1. Ještě v závěru poločasu neproměnil Boško své další sólo.

Všechno si však vynahradil v úvodu druhé půle, kdy lobem přes vyběhnuvšího brankáře upravil na 4:1. A když velmi dobře hrající Krouský „opil“ obranu Velvar a po kličce brankáři zavěsil na 5:1, vypadalo to pro hosty na pěkný debakl.

Ti mohou děkovat tomu, že domácí u vědomí velkého náskoku polevili ve svém výkonu a pustili je do hry.

Nejprva Vladyka musel zažehnat nebezpečí odkopem z brankové čáry, pak s námahou vytěsnil Kraus Bečvářovu střelu na roh, ale lob zkušeného Maška v 80. minutě znamenal alespoň kosmetickou úpravu výsledku.

Domácí se rozloučili s podzimem po nejlepším výkonu v této části soutěže, naopak hosté vůbec nepotvrdili pověst úspěšného nováčka.

Branky: 26. a 47. Boško, 10. D. Miškovský, 42. Maruška, 57. Krouský – 38. Mucha, 80. Mašek.

Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: Kohout – Klempt, Grohman. Diváci: 165. Poločas: 3:1.

Dobrovice: Kraus – Jiránek, Vladyka, Niklfeld, Tůma – Hrdina, Maruška, Kohout, Krouský (80. Holub) – Boško (71. Bláha), D. Miškovský (90. Tomášek).

Velvary: Majtaník – Slavíček, Hodan, Moravec, Pazdera – Smíšek, Bečvář, Klempt (46. Průcha), Grohman (46. Mašek) – Šelicha, Mucha.