Oboustranně nezáživný fotbal bez šancí změnila až 36. minuta. Novákův centr z hloubi pole prodloužil hlavou do sítě Marek Sedláček.

Minutu před přestávkou pak Volf po kiksu nymburské obrany ze samostatného nájezdu nepřekonal mladého brankáře Přibyla. Polaban hrál bez myšlenky, přihrávky kazil už v zárodku a hrálo se téměř stále na jeho půlce.

I proto domácí o přestávce třikrát vystřídali, jenže než se nováčci rozkoukali, bylo to 0:3. Bernátův centr napálil z voleje do sítě Josef Eliáš. V 54. minutě si důrazně tělem udělal na velkém vápně prostor Volf, obtočil se kolem dvou obránců a přesným zakončením si srovnal v souboji tváří v tvář účty s Přibylem. Asistenci si kuriózně za hlavičku z vlastní poloviny připsal Tvaroha. V té chvíli měl Nymburk skóre 0:12.

Hosté kontrolovali hru, i když šancí si mnoho nevytvořili. Eliášova střela z 22 metrů prosvištěla kolem spojnice, na opačné straně Dědka zaměstnal přímým kopem přes zeď Bodlák. V závěru se Polaban přece jen po spolupráci tria náhradníků dočkal první branky v sezóně. Luboš Nepovím vysunul Jaromíra Cásku, který se probil do vápna a jeho precizní zpětnou přihrávku uklidil k tyči Michal Daněk. Sebral tím čisté konto bývalému spoluhráči Dědkovi, který letos dostal poprvé mezi tyčemi přednost před Bartošem. Nic víc však Picava nováčkovi nepovolila a po sedmém kole se vrátila na „bednu“.

Krajský přebor: Klíčany - Horky.
Bitvu nováčků ovládly Horky

Krajský přebor – 6. kolo

Nymburk – Dobrovice 1:3 (0:1)
Branky: 84. Daněk – 36. Sedláček, 48. Eliáš, 54. Volf. Rozhodčí: Janoch. ŽK: Vyskočil, Kabyl – Dědek, Osvald, Žaloudek. Diváci: 308.
Dobrovice: Dědek – Novák, Routek, Sedláček, Tvaroha – Eliáš, Žaloudek (90. Skuhravý), Osvald (73. Husenský), Krystan (67. Fotr), Bernát (87. Peljak) – Volf (76. Kostka).

Převýšov – Benátky 3:2 (2:1)
Branky: 18., 30. a 47. Urbanec – 26. a 75. Boček. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 2:1. Diváci: 220.
Benátky: Michňa – Hakl, Borovička, Horák, Sudek – Kocourek (66. Synek), Knobloch, Tvrzník, Walter, Boček – Mařík.

Okresní přebor: Chotětov - Řepov.