Dobrovice - Převýšov 3:0 (2:0)

Velmi důležité vítězství. Fotbalisté Dobrovice utnuli v šestém kole České fotbalové ligy nepříjemnou sérii porážek. Nebezpečný Převýšov porazili na svém hřišti 3:0.

Jeden ze středočeských nováčků třetí nejvyšší soutěže prohrál v součtu s pohárem čtyři poslední utkání, podobně černou sérii přitom v Dobrovici nepamatují v posledních téměř dvou a půl letech. Přítrž jí učinil před 250 domácími příznivci proti východočeskému Převýšovu.

„Je dobře, že jsme se zase zvedli a udělali výhru. Po třech porážkách už jsme to potřebovali. Určitě to teď bude lepší," uvítal celkově třetí podzimní vítězství, z toho druhé za tři body, útočník Marek Volf, který se pod ním podepsal hned dvěma góly.

Na ten vedoucí v podání Martina Kotyzy, který po kombinační akci prokázal důraz v šestnáctce, navázal po sedmi minutách hlavou po rohovém kopu a po přestávce skóre stejným způsobem po standardní situaci ještě zpečetil. O nacvičené signály se prý ale nejednalo.

„To vůbec. Mám ale při těch standardkách volnost, nejsem určený na první ani druhou tyč. Obě byly, ať od Martina Kotyzy i Martina Vajgla, krásně zahrané, dobře jsem se k nim dostal a zakončil," popsal třiadvacetiletý hráč, jak vstřelil už svou čtvrtou a pátou branku v sedmém utkání nového ročníku ČFL.

Rád je za takovou bilanci jednoho ze svých mužů i trenér Petr Hejno, podle kterého stálo za minulými porážkami hlavně neproměňování šancí. „Ani v minulých zápasech jsme nepodávali špatné výkony. Přehrály nás jen Zápy. V ostatních zápasech jsme byli i přes porážky lepší, jen nedali gólovky. Stále se v ČFL učíme hrát, máme nezkušený mančaft a z divize je to velký přechod," poznamenal Hejno, podle kterého byl v sobotu klíčem k úspěchu gól na 2:0. „Před ním jsme přežili jednu šanci a získali psychiku na svou stranu."

Také Marka Volfa vlastní střelecká bilance ho těší, na první místo ovšem staví tým. „Určitě je to paráda, když se dávají góly. Není to ale o tom, kdo dá kolik gólů. Hlavní je, když se Dobrovici bude dařit," uvažuje autor dvou prvoligových startů za Mladou Boleslav. Z ní se oklikou ještě přes druholigový Varnsdorf vrátil v minulém roce tam, kde s fotbalem jako malý začínal a odkud zamířil právě do mládežnických kategorií v nedaleké Boleslavi.
V letošní sezoně by s týmem trenéra Petra Hejna rád skončil v lepší polovině tabulky. „Chceme se vyvarovat sestupu a zůstat někde nahoře do osmého místa," netají se poměrně smělými plány.

Další krůček k tomuto cíli může s týmem udělat ve středu, kdy ČFL předehrává osmnácté kolo, a Dobrovice v něm zavítá do Benešova.

Branky: 29. a 65. Volf, 23. Kotyza. Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: Vajgl - Vobejda, Jarkovský, Špidlen. Diváci: 250.
Dobrovice: Dědek – Novák, Váňa, Hruška, Vajgl – Rudolf (81. Sodoma), Krystan, Kotyza (77. Osvald), Bernát (86. Jánošík) – Volf (73. Březina), Just (81. Boček).
Převýšov: Stejskal – Doležal, Jarkovský, Bederka, Špidlen (83. Černý) – T. Labík (46. Týfa), Vobejda (71. Dvořák), Zorvan, Schwarz (61. Kopáč), Urbanec (64. J. Labík) – Sedláček