Dobrovickou vítěznou jízdu přípravou zastavily Pardubice

Mladoboleslavsko - Přehled víkendových přípravných zápasů fotbalových klubů.

18.2.2016

Příprava: Dobrovice - PardubiceFoto: Radek Klier

Vltavín – Boleslav U21 1:1
V utkání hraném na umělé trávě v pražských Satalicích se proti kandidátovi postupu do druhé nejvyšší Fotbalové národní ligy boleslavští junioři ujali vedení, které však za pět minut ztratili.
Oba góly padly v prvním poločase. Ve 26. minutě skóroval boleslavský Travys Albina. Zkušený soupeř, který vede třetí nejvyšší tuzemskou soutěž, Českou fotbalovou ligu, však dokázal ve 31. minutě srovnat. Ve druhém poločase se už nikdo z aktérů neprosadil a remízový stav vydržel až do konce.
Branky: 31 Macháč – 26. Albina. Boleslav U21: Veselovský (46. Godula) – Wolf (46. Lukeš), Toml, Glöckner (63. Pajer), Dratva (75. Wolf) – Kateřiňák (46. Vodháněl), Travys Albina – Kocourek (46. Lacek), Ladra (68. Gladkovski), Malpon (63. Bečirevič) – Bojda (68. Kateřiňák).

Benátky – Nymburk 4:2
Fotbalisté Benátek vedli nad divizním soupeřem už 4:0, nakonec ale v poslední dvacetiminutovce dvakrát inkasovali.
Branky: 50. a 67. Mich. Sedláček, 42. Borovička, 55. Ezeala – 70. Svoboda, 77. vlastní. Rozhodčí: Lafek. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Benátky: Sakar (46. Jíra) – Jiránek, Karásek, Borovička, Horák – Mižič (46. Ansuma), Smetana, Mich. Sedláček, Mar. Sedláček, Mbah (46. Ezeala) – Synek.

Dobrovice – Pardubice 1:2
Až v sedmém přípravném utkání okusil dobrovický tým porážku, v sobotu dopoledne nestačil na výborně hrající druholigové Pardubice. Sobotní utkání přineslo výraznou dominanci pardubického týmu. Hrálo se na přírodní trávě v Předměřicích nad Jizerou, kde domácí klub připravil pro utkání velmi dobré podmínky. Všechny branky utkání padly už v prvním poločasu. Nejprve ve 25. minutě prosadila senegalská posila Sidy Niang, který měl prsty i ve druhé brance. Nasměroval míč na Kakrdu, obránce se sice dostal k pokusu o odkop, ale míč nakonec skončil v dobrovické brance.
Ještě před přestávkou snížil Boček, ale po změně stran se již diváci branky nedočkali. Největší šanci navýšit skóre měl Kim, jenže nastřelil jen břevno odkryté dobrovické branky.
Branky: 43. Boček – 25. Niang, 41. V. Kakrda. Dobrovice: Drápela – Novák, Soběslav, Lukáš, Březina – Rudolf (46. Just), Krystan, Osvald, Boček (46. Hodač) – Volf, Sodoma.

Boleslav U17 – Rejšice 0:3
Rejšice si to rozdaly s mladším dorostem Mladé Boleslavi. V 15. minutě Boleslavští zbytečně darovali soupeři rohový kop, po jehož rozehrání inkasovali první branku. Krátce po zahájení druhého poločasu boleslavští dorostenci inkasovali podruhé. Ve 49. minutě ztratili ve středu hřiště míč a rychlý rejšický protiútok skončil brankou. V 65. minutě po nedůrazném počínání boleslavských obránců v osobních soubojích následoval ostrý rejšický centr, který si Body srazil do vlastní branky.
Trenér boleslavských dorostenců Jan Páník si přípravu proti dospělému soupeři pochvaloval: „Pro nás bylo toto utkání velmi přínosné. Po celých osmdesát minut se hrálo ve vysokém tempu, soupeř nám nedal zadarmo jediný míč a ani centimetr prostoru. Po kondiční, silové i technické stránce ze sebe hráči museli dostat maximum. Vzhledem k vyššímu tlaku jsme i hodně chybovali v rozehrávce, čehož hosté dokázali využít. Jakákoliv nepřesnost znamenala okamžitou ztrátu míče a nutnost opět přejít do defenzivy. V tomto je třeba se hodně zlepšit. Zkažené přihrávky několikrát přerušily naše nadějně se rozvíjející akce. V utkání jsme mohli jít do vedení, ale Mansfeldova velká šance skončila pouze na tyči a z následného rohu přišla inkasovaná branka. Také ve druhém poločase jsme měli několik nadějných možnosti, žádná však nakonec brankou neskončila. Navíc soupeř dokázal potrestat naše nepřesnosti a i s trochou štěstí vstřelil dva góly."
Branky: 16. Pečínka, 49. Kořínek, 66. vlastní.

Rejšice B – Březno 2:1
Branky Rejšic: Zikmunda 2.

Mimoň – Čistá 3:1
Vyrovnané utkání v němž remíza visela na vlásku. Nakonec ale rozhodla tečovaná střela domácích asi osm minut před koncem, po brejku, kterému předcházel roh Čisté.
Branka Čisté: Klepáč.

Benátky B – DBSK 5:4
Branky: 13. a 60. Čadil, 45. Krýda, 64. Kraus, 70. Kapoun – 18. Tomíček, 32. Kubeček, 56. Klíma, 89. Vynikal. Rozhodčí: Vaňousek. Benátky B: Abelovský – Štrbík, Hrdlička, M. Langšádl, D. Langšádl – Pařízek, Kraus, Fingerhut – Čadil, Krýda, Kapoun.

DBSK – Rožďalovice 11:1
Proti soupeři z okresního přeboru si Bousov s přehledem zastřílel.
Branky: 6., 33., 73., 75., 82. a 90. Hrdý, 2. a 86. Zumr, 43. F. Klíma, 45. Holub.

Piráti padli s Mladou Boleslaví na samostatné nájezdy

Voliči se letos premiérově vydali volit do unikátních prostor Muzea Metoděje Vlacha.
145

Zájem o volby: účast je zatím slušná

OBRAZEM: Parlamentní volby v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Dům kultury Mladá Boleslav byl v pátek 20. října 2017 poměrně obležen. V 15 hodin přišel s manželkou volit i šéf Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.