Podzim snů – rezerva Dobrovice, ovládla okresní přebor, ani jednou nepoznala hořkost porážky a s náskokem jedenácti bodů vedou tabulku okresního přeboru. A skóre je také úctyhodné 49: 12! V posledních dvou kolech pořádal tým navíc střelecké hody. Doma vyprášil Kněžmost 7:0 a v sobotu vyhrál na bezenském hřišti 5:1.

Trenér dobrovické rezervy Libor Novák tak musí být logicky s odehraným podzimem spokojený: „Před sezonou bych byl spokojený s lepším středem tabulky, ale podzim se rozjel velmi pozitivně, což nám vydrželo během celého podzimu.“

Navíc ve většině zápasů byl mezi soupeři a Dobrovickými znatelný rozdíl. Pouze Struhy (3:3) a Kropáčova Vrutice (1:1) dokázaly urvat „cukrovarníkům“ bod za remízu a to navíc na dobrovickém hřišti. Venku byl Novákův tým stoprocentní. „V létě se nám podařilo posílit o Jardu Kamenického a Josefa Matějovského, což nám hodně pomohlo,“ hýčká si Novák své hvězdné matadory. V čem je tedy hlavní rozdíl mezi Picavou a zbytkem okresu? „Snažíme se hrát kombinačně a ve většině zápasů máme viditelně lepší fyzický fond ve druhých poločasech,“ vidí hlavní rozdíl dobrovický kouč, bývalý fotbalový a futsalový brankář.

Na mysl se krade věčná otázka, jak že to vlastně je s těmi béčky v nižších soutěží. Nebylo by žádnou frajeřinou nasadit hráče z áčka, hrající krajský přebor. Jakou cestou jdou v Dobrovici? „Máme kádr šestnácti hráčů. Samozřejmě občas se k nám jdou rozehrát hráči z áčka, kteří třeba nehrají, ale rozhodně to není pravidlem. Navíc občas dáme šanci zahrát si okresní soutěž dospělých také našim dorostencům,“ objasnil Novák.

Do konce sezony je sice ještě hodně daleko, přesto otázka na možný postup do krajské I. B třídy může být aktuální. „Ještě jsme na to téma s vedením nemluvili, ale pokud bychom okresní přebor vyhráli, věřím, že bychom do B třídy šli,“ dodal Novák. Zda se i rezerva Dobrovice podívá do krajské soutěže, bude známo po jarní části okresního přeboru, který se nyní ukládá k zimnímu spánku.