Více než stovka členů a příznivců se sešla na tradiční valné hromadě Fotbalového klubu Dobrovice.

Vzácnými hosty byli prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek, předseda okresního fotbalového svazu Martin Vlk a místostarosta Dobrovice Jan Honců.

Valná hromada začala minutou ticha k uctění památky nedávno zesnulého dlouholetého patriota klubu Vladimíra Koudely. Poté si již hosté vyslechli hodnocení uplynulého fotbalového roku.

A mohli být spokojení. Dobrovickému klubu se totiž v uplynulém roce podařilo prakticky všechno, na co sáhl. Starší a mladší přípravka dosáhla v mistrovských soutěžích v roce 2011 nejlepších výsledků v historii, mladší žáci se drží na 4. místě okresního přeboru a na jejich zápasy chodí nejvíce diváků v soutěži.

Rezervní tým, i díky zvučným posilám Jaroslavu Kamenickému a Josefu Matějovskému, zcela dominuje okresnímu přeboru s bilancí 11 vítězství a 2 remízy ve třinácti zápasech.

První mužstvo se drží na druhé postupové příčce krajského přeboru, když na vedoucí Kutnou Horu ztrácí sedm bodů.

„Pro obě dospělá mužstva, tedy A i B tým, máme pro zbytek sezony jednoznačný cíl, a tím je postup do vyšší soutěže,“ neklade si malé cíle předseda klubu Oldřich Reinbergr.

Milým zpestřením bylo vystoupení prezidenta prvoligového FK Mladá Boleslav Josefa Dufka, který ocenil příkladnou práci s mládeží a vynikající organizaci klubu.

Během valné hromady také byli oceněni nejlepší hráči uplynulého fotbalového roku. Nejlepšími hráči v jednotlivých kategoriích byli vyhlášeni David Gracl za minižáky, Martin Krejcar za mladší a Ondřej Bartoš za starší žáky, Martin Konečný za dorost a František Kortus z „B“ mužstva. Nejlepším hráčem FK Dobrovice za rok 2011 byl potom vyhlášen Jiří Gába, který do města cukru přišel před touto sezonou.

Fotbalový klub v Dobrovici sdružuje přes sto aktivních sportovců a je tak největší zájmovou a volnočasovou organizací na Dobrovicku. Díky neutuchající podpoře společnosti Tereos TTD a dalších partnerů z regionu, jako jsou Horamont, BVS, Mosolf nebo Zena a vynikající spolupráci s městem Dobrovice je po prvoligovém FK Mladá Boleslav největším fotbalovým klubem na Mladoboleslavsku.

V uplynulém roce klub realizoval několik investičních akcí, které znovu přispěly ke zkvalitnění stadionu v Dobrovici. Šlo především o umělé osvětlení jedné poloviny tréninkové plochy, nové příjezdové komunikace, zakoupení čtyř kusů hliníkových branek, zámkovou dlažbu v areálu, nové stožáry na vlajkovou výzdobu, opravu interiéru hospůdky a zakoupení dětských atrakcí.

V letošním roce je v plánu dokončení umělého osvětlení tréninkového hřiště, odborná regenerace obou zatravněných ploch a rekonstrukce hospody.

JAKUB HRADISKÝ