Nymburk – Dobrovice 0:4

Zápas v Nymburce měl po prohře s Kutnou Horou a po pádu na 4. místo ukázat, že se vůbec nic nemění na postupovém cíli.

Souboj v Nymburce byl pro Dobrovické prvním letošním utkáním na živé trávě. Přestože naši na zeleném pažitu trénovali již celý tento týden, zápas začal opatrně a několik prvních minut se hrálo převážně na středu hřiště.

David Miškovský ve své první šanci přestřelil, ale litovat nemusel , protože ve 24. minutě složil reparát – opět zachytil centr z pravé strany hřiště, tentokrát zamířil opravdu přesně a vstřelil první dobrovický gól. Příjemné zprávy přineslo obnovené zranění Mrklase a na šití musel Pečínka.

V 58. minutě se ujala jedna z dalších šancí, centroval Jiránek a Vladyka nádherně z voleje zvýšil na 2:0. V závěru přidal dva góly Čech a vysoká výhra byla na světě.

Trenér Maruška viděl klání takto: „Do zápasu jsme nevstoupili podle mých představ. Nebyli jsme dostatečně aktivní a soupeř si vypracoval dvě střelecké příležitosti. Po deseti minutách zápasu jsme si vypracovali vyloženou šanci a nastřelili břevno a tím přebrali otěže zápasu. Zlepšili jsme pohyb a kombinaci a po jedné takové jsme vstřelili branku. Druhý poločas vyzněl jasně v náš prospěch a naši převahu jsme vyjádřili i gólově. Musím pochválit tým, že ukázal svou sílu a vítězného ducha. Především výkony Patočky a Čecha plus celé obranné čtyřky mi udělaly radost. Kaňkou na tomto utkání jsou zranění Mrklase a Pečínky, který si odnesl ze souboje tržnou ránu a šest stehů nad uchem.“

Branky: 73. a 85. Čech, 24. Miškovský, 58. Vladyka.

Libiš – Benátky 1:1

K druhému jarnímu kolu zajížděli benátečtí fotbalisté na půdu exdivizní Libiše, kde se hráčům od Jizery trvale nedaří bodově ani střelecky.
V tradičním sobotním dopoledním čase tentokrát Benátky nedaleko chemičky Spolany předvedly velmi kvalitní a fotbalový výkon, vstřelily gól a nakonec si odvezly cenný bod za remízu 1:1. O jedinou trefu hostí se postaral Škarecký, zimní posila, který se tak trefil i ve druhém jarním zápase po sobě. Zisk bodu trochu kazí zranění brankáře Bejra a beka Mareše.

Branky: 74. Kabyl – 50. Škarecký. Rozhodčí: Košťálek. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Benátky: Bejr – Mareš, Karásek, Rosenkranz, Třasák – Reichert (83. Mašek), Cruz, Smetana, Šťastný (46. Korejza) – Škarecký, Martin Korec (78. Michal Korec).

MSK – Sedlačany 3:2

FRANTIŠEK HAVELKA, TOMÁŠ NEJEDLO