Dobrovičtí fotbalisté od 14. ledna polykají intenzivní tréninkové dávky v rámci zimní přípravy na jarní část Krajského přeboru.

Podle trenéra „A“ týmu Jiřího Marušky nebude příprava jen o běhání: „Klub nám vytvořil ideální podmínky. Na hráče tak kromě nabírání kondice v posilovně a na spinningu čeká také herní zpestření s míčem na umělé trávě v Benátkách nad Jizerou.“

Na prvním tréninku se trenérovi hlásilo 24 hráčů. Jde převážně o staré známé tváře. Mezi příchody lze počítat pouze exligistu Petra Jirouška, který má zkušenosti ze Žižkova, Jablonce a Bohemians. Po půl roce stráveném v Holandsku se do kádru vrací Vítek Pečínka. Na zkoušku je potom v Dobrovici talentovaný Antonín Kiceluk z Kosořic, který dal Dobrovici přednost před několika divizními týmy. Během zimní přestávky z kádru Dobrovice nikdo neodešel.

„Jsem rád, že se podařilo udržet stávající kádr. To byl náš hlavní cíl, na podzim ukázal, že sílu má. Do budoucna bychom se rádi zaměřili především na příchody nadějných hráčů z regionu. Chceme tím podporovat regionální fotbal“ říká k (ne)změnám v kádru trenér Maruška. Mezi ztráty tak lze počítat pouze dlouhodobě zraněné Martina Zbončáka a Davida Boška, který se ale již pomalu vrací k tréninku.

První přípravné utkání sehrají dobrovičtí 25. ledna proti Viktorii Žižkov na hřišti v Horních Měcholupech. Ostrý start soutěže si potom odbudou 10. března.

Cílem dobrovických pro jarní část Krajského přeboru je hrát atraktivní fotbal, přitáhnout na stadion co nejvíce diváků a šlapat na paty celkům z čela tabulky.

JAKUB HRADISKÝ