Dobrovice – Beroun
5:0 (3:0)

Na dobrovický stadión se po dvou letech vrátí fotbalová divize! Jisté to je po zápase, v němž si soupeř ustřihl na nejvyšší krajskou soutěž nevídaný kabát z ostudy.
Beroun přijel v devíti lidech, protože pětičlenná výprava jeho hráčů se nestihla vrátit ze zájezdu na mistrovství Evropy. Navíc si hosté zapomněli dresy a hráli ve vypůjčených rezervních soupravách domácích.
Jakékoli naděje berounské devítky navíc utnul hned ve 2. minutě gólovou hlavičkou po rohu Miškovský. V 16. napnul síť po dalším rohu Vladyka a na 3:0 zvyšoval hezky z trestného kopu Kořínek. Pak se přestali Dobrovičtí trefovat mezi tyče a místo toho začali střílet do nich. Mrvíkova hlavička ve 26. minutě přistála na břevně, Miškovský dorážel Gábovu střelu do tyče a Ansuma po Čechově centru ve 32. minutě napálil též břevno. Dvě minuty před přestávkou zvonila dobře postavená berounská branková konstrukce počtvrté po další hlavičce Mrvíka, který navíc na čáře zabránil jediné berounské šanci – trestnému kopu Pobiše.
Krátce po přestávce odcentroval Hnízdo na gól Ansumovi, pak už se domácí těšili na postupové oslavy a hosté asi na cestu domů. Za faul na Ansumu ještě v poslední minutě proměnil pokutový kop Mrvík a postupové oslavy mohly vypuknout naplno.
Branky: 2. Miškovský, 16. Vladyka, 23. Kořínek, 50. Ansuma, 90. Mrvík z PK. Rozhodčí: Richtár. ŽK: 2:3. Diváci: 270. Střely na bránu: 16:3. Rohy: 8:2.
Dobrovice: Bartoš – Hnízdo (68. Bým), Mrvík, Vladyka, Zbončák – Čech (56. Jiránek), Gába, Patočka, F. Kořínek – Miškovský, Ansuma.

Benátky – SK Rakovník
2:1 (2:0)

Branky: Korejza 2 – M. Schwendt. Rozhodčí: Hůla. ČK: Doubrava (R). Diváci: 80.

Čáslav B – MSK
2:1 (1:0)

Branky: Špičák 2 – Hájek. Rozhodčí: Myška. Diváci: 50.

KAREL JEDLIČKA