Za vítěze se dvakrát prosadili Michal Sedláček a Jakub Novák. Mezi střelce se zapsala i jedna z letních posil Aleš Kohout, jednu branku si domácí vstřelili sami. V prvním kole vítězové přivítají na svém hřišti Ústí nad Labem, které před sestupem hrálo ještě na jaře druhou nejvyšší soutěž.

„Doufám, že přijdou lidi a předvedeme dobrý výkon,“ těší se trenér Dobrovice Ondřej Murárik.

Jak se v sobotu zrodilo „tenisové“ vítězství? „Po dobrém vstupu jsme se od desáté minuty nechali zatlačit a nedařilo se nám udržet míč. Domácí byli aktivnější, ale tlak jsem ustáli a z povedeného brejku se nám Kohoutem podařilo otevřít skóre. O chvíli později se povedla druhá akce, kterou chytře zakončil Novák. Do poločasu byla hra vyrovnaná. Těsně před přestávkou po povedené akci soupeře, při které jsme se nestihli posunout, domácí snížili na 1:2,“ popsal Murárik první poločas.

Ke druhému pak přidal: „Začali jsme opět aktivně a vytěžili branku na 1:3, kdy to Sedláček z vápna uklízel k tyči. Poté se hra opět vyrovnala. Sedláček se pak ze třiceti metrů trefil nádhernou brankou. Následně asi přišlo uspokojení a dvěma rychlými góly domácí snížili opět na rozdíl jedné branky. Kluci na to ale dobře zareagovali a přidali další dvě branky a utkání definitivně rozhodli.“

Štětí – Dobrovice 3:6 (1:2)

Branky: 34. a 75. Slanička, 79. Belák – 29. a 88. Novák, 53. a 72. Michal Sedláček, 28. Kohout, 83. vlastní Vondrka. Rozhodčí: Švagr. ŽK: 3:3. Diváci: 200. Postoupila Dobrovice.