Dobrovice – Byškovice/Neratovice 7:1

Dobrovice měla v přípravném fotbalovém utkání nad soupeřem jasně navrch. Zejména v prvním poločase uváděla obranu soupeře v zoufalství a vstřelila pět branek.

Aleš Kohout je projevil jako obrovská posila, protože dokáže stoprocentně proměňovat své šance. Oproti tomu hosté podali mdlý výkon a působili naprosto odevzdaně.

Už v 11. minutě si Kohout cizelérsky obhodil brankáře a skóroval do prázdné branky – 1:0.
Pak neproměnil své sólo Radek Miškovský, ale chybu napravil v 19. minutě, kdy po pasu Vladyky dloubákem ala Panenka zvýšil na 2:0. Ve 30. minutě měl hostující gólman hodně starostí s jedovatou střelou Marušky, ale kapituloval potřetí v 38. minutě po střele Kohouta přes celou branku.
O minutu poté poslal Hrdina do sóla Marušku, a ten propálil brankáře Zavadila počtvrté. Ještě před závěrečným hvizdem první půle Kohout hlavou po centru Krouského stanovil poločasové skóre na 5:0.

Ve druhém poločase brankostroj domácích ustal. Přesto měli územní převahu, ale v koncovce se už tak neprosazovali.
Hosté alespoň zjemnili výši prohry v 72. minutě, kdy po zaváhání dobrovického gólmana Bartoše dal Kaňka alespoň čestný gól.
Poslední slovo však patřilo domácím. Nejprve v 78. minutě unikl hostující obraně Holub a střelou ke vzdálenější tyči upravil na 6:1. Tečku za kanonádou Dobrovice udělal Bláha, který se v 83. minutě nejlépe orientoval v trestném území soupeře.

Branky: 11., 38. a 43. Kohout, 19. R. Miškovský, 39. Maruška, 78. Holub, 83. Bláha – 72. Kaňka. Rozhodčí: Votoček. Diváci: 85. Poločas: 5:0.

Byškovice: Zavadil – Tichota (46. Hrubý), Jakub Pajkrt, Šimáček, Zeman (46. Kaňka) – Polanský, Kudela (46. Mansfeld), Máca, Šmíd – Muller (46. Jiří Pajkrt), Brejša.

Dobrovice: Kraus (65. Bartoš) – Tomášek, Vladyka, Šulc, Tůma (46. Bláha) – Maruška (46. Beran), Hrdina, Holub, Krouský – R. Miškovský (46. Boško), Kohout (65. Bartoň).

Jiří Kafka, trenér Byškovic: „Jsem z vystoupení svých svěřenců hodně zklamán. Podali jsme nejhorší výkon v přípravných zápasech. Jasně se ukázalo, že máme nezkušené mužstvo, které by potřebovalo doplnit o zkušené fotbalisty.“

Milan Zahrádka, trenér Dobrovice: „Zejména v prvním poločase jsem byl s hrou dopředu spokojen. Ukázalo se, jak velkým přínosem je příchod Kohouta. Umí podržet míč a jeho koncovka je velice efektivní. I když jsme nastoupili bez Čáslavy, Davida Miškovského a Niklfelda, dokázali je hráči, kteří dostali příležitost, nahradit.“