Ambiciózní klub měl na jaře nečekané záchranářské starosti. „Tým nebyl ideálně poskládaný a někteří hráči nastupovali na postech, které jim úplně nesedí." říká k tomu sportovní manažer David Čáslava. „Musíme být realisté, po postupu z krajského přeboru se neúprosně projevila také věková skladba mužstva."

Tým proto čekalo výrazné omlazení a doplnění vhodnými hráči. Úplně první posilou se ale stal nový trenér, který převzal taktovku po velezkušeném Karlu Stannerovi. Je jím Petr Hejno, majitel trenérské A-licence, naposledy dva a půl roku asistent trenéra třetiligových Ovčár a jako trojnásobný vítěz Tip ligy Boleslavského deníku také známý znalec regionálního fotbalu. Společně s Čáslavou se pustili do rozsáhlé přestavby mužstva.

Dobrovice sice přišla o zkušeného Zbončáka, který ukončil hráčskou kariéru, a o svou africkou hvězdu Ansumu, se kterým se na konci přípravy rozloučila pro jeho narůstající nespolehlivost. Hostování teplického stopera Lukáše se ale změnilo v přestup a tandem Čáslava – Hejno k týmu přivedl osm dalších nových hráčů.

„Absolutní nutností bylo přivést oba krajní záložníky a po odchodu Zbončáka doplnit post levého obránce. Kádr jsme ovšem doplnili také o další hráče," uvádí manažer Čáslava a trenér Hejno dodává:„Chtěli jsme vytvořit hráčský kádr, který bude schopen předvádět atraktivní, útočný a velmi fyzicky náročný herní styl. Doufáme, že díky tomu budeme patřit k týmům ucházejícím se o přední příčky v soutěži."

Výsledky přípravných zápasů hovoří ve prospěch jejich práce. Dobrovice v létě prohrála jediné utkání, v předkole Poháru České Pošty podlehla Nové Pace, když nastoupila ještě bez posil. V ostatních zápasech předváděla velice líbivý fotbal a pokaždé zvítězila. Porazila boleslavský starší dorost (1:0), divizní týmy z Turnova (3:1), Českého Brodu (3:1) a Litole (7:0) a v generálce na novou sezonu si poradila i s třetiligovými Zápy (2:0).

Vkrádá se pak otázka na Davida Čáslavu, zda letos Dobrovičtí konečněpomýšlejí na postup do České fotbalové ligy. „Ano, postup je určitětím dalším stupínkem, ke kterému vzhlížíme. Celý klub prochází postupným vývojem, který by k tomu měl směřovat. Tento rok došlo k radikální obměně mužstva, a pokud si vše sedne a bude se herně dařit, tak se o to určitě pokusíme."

Nová jména v FK Dobrovice

Martin Vajgl (levý záložník, hostování z SK Benátky), Cyril Golovko (pravý záložník, hostování ze Sparty Praha), Tomáš Osvald (ofenzivní záložník, hostování z Motorletu Praha), Jakub Novák (pravý obránce, hostování ze Sparty Praha), Jiří Bém (levý obránce, hostování z Jiskry Mšeno), Jiří Váňa (stoper, hostování z Jiskry Mšeno), Tomáš Froněk (útočník, hostování z SK Zápy), Marek Maňas (defenzivní záložník, hostování z FK M. Boleslav).

STANISLAV CHMELA