V součtu se závěrem podzimu už šest kol bez bodového zisku, na jaře a celkem už 423 minut i bez vstřeleného gólu. Tým s aktuálně nejhorší formou se na jihu Moravy pokusí o nápravu notně pošramocené pověsti.

„S Brnem, které má jen o dva body více, očekávám vyrovnané střetnutí. Za současné situace proti němu musíme nastoupit sebevědomě s cílem bodovat a ukončit sérii šesti prohraných ligových zápasů,“ vyhlíží důležitý zápas trenér Jozef Weber.

Část zmíněného sebevědomí by mohl dodat první vzájemný duel. Zbrojovka je totiž jedním ze dvou soupeřů, kterému Boleslavští vstřelili v ročníku tři a více gólů (druhým je Zlín).

Zářijovou domácí výhru zařídili svými trefami Přikryl, Mingazov a Chramosta. Dva z nich ovšem tým v zimě opustili. Prolomení střeleckého trápení tak bude na jiných.

V duelu se Slavií, výkonem ne zcela marném, se do gólových pozic opakovaně protlačil ofenzivní záložník Tiemoko Konate. Ani jednou ze střel ale brankáře Koláře nepřekonal. Pražané naopak největší okénka v boleslavské obraně s chutí ztrestali.

„Od výkonu z prvního poločasu se můžeme odrazit. Každý bod je pro nás nyní důležitý. Je nutné se semknout a jít do toho,“ uvažuje v přípravě na Brno jarní kapitán Adam Jánoš. „Víme, na co si dát v Brně pozor. Ale myslím, že je to všechno o nás. Musíme se soustředit na sebe, bojovat a hrát aktivně. Potřebujeme, aby nám tam už něco spadlo,“ vzývá.

Brno nastoupí do utkání povzbuzené remízou na Spartě a čtvrtý jarní bod touží potvrdit. „Zápas s Boleslaví chceme zvládnout a doufám, že dojde hodně diváků. Podporovali nás doma se Sigmou i na Spartě, snad opět dojdou a uslyšíme je celé utkání,“ sází i na domácí prostředí kouč Zbrojovky Roman Pivarník.

Kterému z týmů se podaří odskočit od sestupového pásma, rozhodne se v sobotu po 15. hodině…