Fotbalový Pohár České pošty se přehoupl do své čtvrtfinálové části.

Ve středu se k prvním duelům postaví už jen prvoligové celky. Šlágrem bude utkání obhájce prvenství Mladé Boleslavi s lídrem ligové tabulky Spartou. Ten odstartuje na Městském stadionu dnes v 16 hodin.

Mladá Boleslav v cestě za obhajobou pohárového triumfu vyřadila Plzeň a nyní ji čeká další obtížná překážka. „Přes Plzeň jsme postoupili zaslouženě a teď to budeme chtít potvrdit. Pohár je pro nás důležitý směrem k postupu do evropských pohárů, ale není to tak, že vsázíme jen na něj. Cesta do finále je totiž doslova zarubaná, což dokazuje, že už teď máme Spartu,“ řekl trenér Miroslav Koubek, jehož svěřenci v poháru neprohráli už 10 zápasů v řadě.

Sparta sice v lize útočí na titul, ale tradičně si dává za cíl získat obě hlavní české trofeje. Proto neplánuje dát více prostoru náhradníkům.

„Chceme být úspěšní v lize i v domácím poháru, který nebereme na lehkou váhu. I když honíme dva zajíce, není důvod, abychom dělali razantní změny v sestavě. I kdybychom se dostali do finále poháru, na jaře to obnáší 19 zápasů, což se dá v jedné sestavě zvládnout,“ uvedl trenér Martin Hašek.

Vítěz souboje mezi Mladou Boleslaví a Spartou se v semifinále utká s lepším z duelu mezi Českými Budějovicemi a Jabloncem.

Předpokládané sestavy:
Boleslav: Šeda – Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl – Kúdela, Janíček, Štohanzl – Zahustel, Chramosta, Mareš.
Sparta: Vaclík – Vidlička, J. Brabec, Jarošík, Pamič – Hušbauer – Přikryl, Matějovský, Grajciar, Krejčí – Kweuke.

Fotbalový klub doporučuje všem divákům včasný příchod na Městský stadion. Kvůli pečlivým kontrolám při vstupu do areálu a sektorů se totiž můžou tvořit fronty. Vstupenka na utkání stojí 140 korun, ZTP půjdou za 70 a permanentkáři za 110.