Dlouhá Lhota sehrála s Kropáčovou Vruticí oboustranně parádní představení, až se ale oba celky vydají po letní pauze na hřiště znovu, bude je dělit propast dvou soutěží. Vítězní domácí postoupili do I. A třídy, Vrutice sestupuje po roce znovu do okresního přeboru.

„Hrál se útočný fotbal, připomínající exhibici. Vstřelili jsme rychle dva góly, pak už si každý chtěl také nějaký dát a nikdo nemyslel na bránění,“ konstatoval trenér vítězů Daniel Jireš.

Lhota svým výkonem rázně odmítla spekulace, že coby jistý vítěz soutěže o záchranu bojujícího soupeři nechá vyhrát. Ač fanouškům zatrnulo, když za stavu 2:2 Lhota třikrát trefila tyč a čtvrt hodiny před koncem vrutický Martin Korec z přímáku otočil skóre na 2:3, domácí stačili zápas ještě otočit na 4:3.

„O těch fámách jsme se bavili už v týdnu a jsem hrdý na to, že ani jediný člověk od nás nezauvažoval ani na chvilku o tom, že bychom to Vrutici pustili,“ prohlásil Jireš.

Dlouhá Lhota splnila v I. B třídě úlohu papírového favorita, vždyť oproti soupeřům, disponujícím vesměs jen vlastními odchovanci, z jejího kádru Vizingr, Niklfeld, Krouský, Mulač, Sháněl a Limr hráli divizi nebo dokonce ligové soutěže.

„Uvědomujeme si samozřejmě, že I. A třída má jinou úroveň. Bude to pro nás mnohem těžší, ale chceme si ji určitě zkusit,“ dodal Daniel Jireš, podle něhož bude Lhota chtít i ve vyšší soutěži hrát v tradičním sobotním dopoledni.

Pak trenér interview ukončil a vydal se dohánět traktor s valníkem ozdobeným májkami, na němž už hráči dlouholhotského áčka i rovněž postupujícího béčka absolvovali vítězné kolečko.

KAREL JEDLIČKA