Šlágr šestého kola fotbalového okresního přeboru se hrál v Chotětově. Tady dosud stoprocentní domácí přivítali druhý Bakov, který kromě úvodní remízy ve Zdětíně také prochází soutěží, do níž sestoupil z I. B třídy, hladce. A souboj aktuálně největších aspirantů na postup vítěze nenašel.

Bod brali více hosté, kteří po celý zápas tahali za kratší konec. Ale ani lídr přeboru nepředvedl na hřišti extra světoborný fotbal. Zápas totiž přinesl na obou stranách řadu nepřesností, tvrdé hry a také zbytečných faulů, což rozhodčí Šebela musel v osmi případech ocenit i žlutým kartónkem. Hned dvakrát se zažlutilo před očima hostujícího Formánka, který tak svůj celek v 71. oslabil.

Zápas probíhal více méně mezi oběma šestnáctkami, když se dlouhé nakopávané míče dostávali pouze k obranným řadám obou celků a šancí k vidění mnoho nebylo. Zápas navíc ovlivnila situace z 22. minuty, kdy se v nepřehledném závaru zranil bakovský stoper Pilz a s poraněným kolenem putoval záchrankou do nemocnice. To byl rovněž moment, kdy se domácí dostali po dorážce z přímého kopu do vedení. Ve druhém poločase pokračovala převaha domácích, ale gól padl překvapivě do jejich sítě. Po levé straně utekl Vitmajer a předložil míč Špringerovi, který vyrovnal na 1:1. I přes další šance zápas další branku nepřinesl. To nesli s nevolí domácí diváci, kterých redaktor Deníku napočítal 46 i přesto, že v zápise jich je uvedeno dvě stě.

I. B třída: Benátky B - Dobrovice B.
Benátky táhly za triumfem posily z třetiligového áčka

KOLAPS LHOTY

„My snad nevyhrajeme nikdy,“ posteskl si lakonicky po remíze Dlouhé Lhoty s Kropáčovou Vruticí domácí záložník Rudolf Kohnhäuser. Jeho tým měl skvěle rozehraný domácí zápas a všechno nasvědčovalo tomu, že loňský účastník I. B třídy získá premiérovou výhru po návratu do okresního přeboru. Když v 70. minutě zvýšil domácí Marek Limr svým druhým gólem v zápase už na 3:0, nikdo o výhře Lhoty nepochyboval. Ale Vrutice se nevzdala! Za čtyři minuty poprvé překonal brankáře Charváta Havelka, aby za další čtyři dostal hosty na dostřel Korec chytrým přehozením brankáře snad ze čtyřiceti metrů. Vrutice pak dokonala své snažení do konce v nastaveném čase, kdy na konečných 3:3 vyrovnal Bohata.

Kněžmost si doma poradil s nováčkem ze Zdětína, kterému sezona rozhodně nevychází podle představ. Další vystřízlivění přišlo právě v Kněžmostě, kde Zdětín inkasoval porážku 1:5. Zápas probíhal po celou dobu v režii domácích. Hosté sice hráli v poli vyrovnanou partii, ale šancí si mnoho nevytvořili.

Kostelní Hlavno se rozešlo doma smírně s Řepovem. V zápase spadajícího svou kvalitou stěží do slabšího průměru šli do vedení hosté v první minutě druhého poločasu. Domácí pak dokázali vyrovnat až v samotném závěru zásluhou Sůry. Oba celky tak braly po bodu, což je spravedlivé vyjádření nejen dění na hřišti, ale také toho, že za předvedou hru si více ani jeden z nich nezasloužil.

Ilustrační fotografii
Kam o víkendu za sportem

Kvalitativně slabší utkání se hrálo také v Doubravě, kde domácí nakonec urvali tři body za výhru 2:1 nad Bělou. Domácí vedli rozdílem dvou branek, ale po snížení v závěru zápasu se ještě strachovali o výsledek.

První poločas v Rejšicích patřil překvapivě Beznu. To vedlo po dvou slepených gólech v rozmezí dvou minut a vyhrálo úvodní půlku 2:0. Jenže domácí odpověděli také dvěma góly, které dělila pouhá minuta a z kraje druhé části hry bylo vyrovnáno. Domácí se pak hnali za obratem, který dovršil v 69. minutě Jaroš a v samotném závěru ještě korunoval Herman.

Dobrou formu prokázaly Kosořice na hřišti kosmonoského béčka. To sice vedlo od 16. minuty po úspěšné penaltě Krause, ale už za pět minut srovnal na 1:1 Valdman, což byl i poločasový stav. Vyrovnané utkání pak hosté na svou stranu definitivně překlopili dvacet minut před koncem, kdy je poslal do vedení Machač a poté jej ještě pojistil Sabol.

Okresní přebor – 6. kolo

Dlouhá Lhota – Kropáčova Vrutice 3:3 (6. a 70. M. Limr, 33. Valenta – 74. Havelka, 78. Korec, 90. Bohata), Kněžmost – Zdětín 5:1 (45. a 54. M. Moc, 5. J. Beran, 19. Zajíček, 72. Šrytr – 25. Husák), Chotětov – Bakov 1:1 (23. Rusiňák – 62. Špringer), Doubrava – Bělá 2:1 (23. Pálka, 76. Vít – 89. Smékal), Kostelní Hlavno – Řepov 1:1 (88. Sůra – 46. Šťastný), Rejšice B – Bezno 4:2 (52. M. Rys, 53. Putorík, 69. Jaroš, 87. Herman – 12. Kolařík ml., 17. T. Hötzel), Kosmonosy B – Kosořice 1:3 (16. Kraus – 21. Valdman, 71. Machač, 77. Sabol).

I. A třída: Pěčice - MSK.
Hradiště zastavilo sérii proherPetr Fencl, Jaroslav Bílek