Dobrovice – Nová Paka 1:1 (0:0)

Druhá Dobrovice hostila vedoucí Novou Paku, což spolu s krásným jarním počasím přilákalo solidní návštěvu 400 diváků. Důležitost zápasu samozřejmě vnímali také hráči a trenéři, kteří vsadili na poměrně opatrnou taktiku. Dobrovický lodivod Hejno chtěl soupeře překvapit rozestavením: „Z počátku jsme hráli 4-2-3-1, s tím, že jsem měl v plánu přejít na dva útočníky, pokud bychom dlouho nevstřelili gól. Průběh zápasu nás ale nakonec donutil k ještě většímu riziku."

V prvním poločase vyrovnaného zápasu ještě branka nepadla. Tu přinesl až úvod půle druhé. . Krátký dobrovický tlak uťala 49. minuta, kdy se po běžném souboji svalil Bastin a nařízený přímý kop z Jandovy kopačky zaplul s přispěním jemné teče Faitla až do sítě.
Dobrovičtí tak museli navýšit své útočné snahy. Trenér Hejno postupně stáhl hru jen na 3 obránce a sestavu nadopoval útočníky, dlouho se však zdálo, že jejich úsilí nepřinese kýžený efekt.
Hosté mohli své vedení pojistit po některém z dalších přímých kopů, zvláště s jedním měl Kanaval plné ruce práce. Jinak se však stále úpěnlivěji soustředili na bránění hubeného náskoku. V poslední minutě základní hrací doby se na hranici svého pokutového území dopouštějí faulu na Miškovského a sudí nařizuje přímý kop. Hostující gólman má přes shluk hráčů prakticky nulový výhled, takže projektil z kopačky Martina Vajgla zře až ve chvíli, kdy ten cinkne o tyč a zapadne do sítě. „V prvé řadě si vážím toho, že hráči dokázali vyrovnat, protože soupeř prokázal, že má svou kvalitu, a že patří, dejme tomu, mezi několik nejlepších týmů soutěže," hodnotil výsledek dobrovický trenér Hejno.

Branky: 89. Vajgl – 49. Faitl. Diváci: 400.
Dobrovice: Kanaval – Novák, Vladyka (76. Boško), Váňa, Bém – Golovko (65. Osvald), Patočka, Tuma (57. Cigánek), Dudka (84. Křelina), Vajgl – Miškovský.

STANISLAV CHMELA