Po uplynulé úspěšné sezoně, kdy se mnichovohradišťské fotbalistky umístily ve třetí lize na třetím místě, začala příprava na sezonu další.

A jako každý rok byla ve znamení letních turnajů. Koncem června ve Všestudech, v červenci pak v Brně, v Mělníce a na kvalitně obsazeném turnaji ve Vídni. Odevšad si přivezly poháry za třetí místo.

První přátelský zápas děvčata odehrála v Brně a místním druholigovým týmem. Po vyrovnaném prvním poločase nakonec hráčky DFK podlehly Brnu 2:4.

A jak hodnotí letní přípravu trenér Michal Maděra? „Loňská sezona pro nás nakonec skončila pěkným třetím místem, takže v té následující nám nezbývá nic jiného, než mít ambice na příčky nejvyšší. Díky dotacím od města Mnichovo hradiště a Středočeského kraje jsme se mohli zúčastnit mnoha turnajů a hlavně turnaj ve Vídni pro nás byl cennou zkušeností i zážitkem. Třetí místa ze všech turnajů nás samozřejmě těší, i když děvčata měla na to, aby
alespoň na jednom turnaji obsadila příčku vyšší. Příjemným zpestřením byl i turnaj v plážovém fotbale, kde se naše hráčky umístily na čtvrtém místě. V srpnu nás čeká hlavně nabírání fyzické kondice a herní příprava na novou sezónu,“ uvedl mladý kouč třetiligového týmu.

S jakými změnami jde do nové sezony jeho tým? „Do naší skupiny III. ligy přibyly nové týmy a dva týmy spadly z ligy druhé, takže očekávám opět vyrovnané čelo tabulky. Naším cílem je hlavně stále zkvalitňovat naší hru, vytvářet příjemné fotbalové zázemí a bojovat o první příčky. K favoritům v naší skupině patří kromě nás FK Baumit Jablonec, Meteor Hradišťko a Viktorie Všestudy. Vítězství ve skupině je letos reálné, bude záležet hlavně na zdravotním stavu našich opor. Kádr jsme obměnili minimálně, na podzim bude chybět obránkyně Koudelková a pravděpodobně i zraněná Hlásková, avšak po půlroční pauze se vrací zkušená útočnice Němcová a úspěšná maturantka Němečková. Na střídavé starty budou opět připraveny slávistka
Jedličková a druholigová Rejdová. Po operaci kolene je stále mimo hru Zejbrdlichová, která se zapojí až do zimní přípravy,“ uvedl Maděra.

Tomu navíc v klubu přibyla nově založené juniorské družstvo, které bude hrát II. juniorskou ligu se představí mladší hráčky týmu doplněné děvčaty z okresních chlapeckých žákovských týmů.

„Pokud by nějaká slečna měla zájem hrát fotbal, může se kdykoliv dostavit na tréninky, které jsou během přípravy každou středu a pátek na hřišti na Jivině,“ zve Maděra zájemkyně o nejpopulárnější sport planety.

Klub navíc chystá, stejně jako loni, největší halový turnaj ve fotbale žen. „I letos plánujeme velký halový turnaj. V minulém roce jsme nasadili laťku velmi vysoko, kdy záznam z turnaje vysílala i Česká televize a k vidění byly i prvoligové týmy, takže letos chceme jít ještě výše a pozvat i týmy z Německa a Rakouska, s kterými máme ze zahraničních turnajů dobré vztahy,“ netají své plány Maděra.

DFK Mnichovo Hradiště - Dynamo Dresden 1:3

Právě s německým Dynamem Drážďany sehrála děvčata v úterním odpoledni v Českém Dubu. „Jedná se o tým třetí německé soutěže. Vloni bojovali neúspěšně o postup do vyšší soutěže a letos je to pro ně hlavní cíl,“ prozradil spolupracovník německého Dynama v Čechách Jan Javůrek na adresu dívčího oddílu, který je právě v Podještědí na pětidenním soustředění.

Z konfrontace české a německé třetí soutěže vyšli lépe naši západní sousedé. Lépe řečeno sousedky, v jejichž kádru je i výrazná česká stopa – liberecká odchovankyně Anita Maryšková totiž patří k oporám dívčího týmu Drážďan.

Ten svou herní převahu v prvním poločase dokázal dvakrát vyjádřit brankově po trefách Lindy Ackerman a Anyi Eifler. Proti výraznějšímu skóre byla německá smůla v koncovce a tradičně skvěle chytající Ritschelová.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhém poločase, ale měnilo se skóre. Po křídle unikla Michaela Němcová, na hranici vápna vyškolila Stefanii Linke a její nepříliš povedená střela propadla německé náhradní brankářce do branky. Jednou se prosadily také hostující hráčky, když po sérii rohových kopů uzavřela účet Susann Müller.

Branky: 68. Němcová - 20. Ackerman, 37. Eifler, 75. Müller.

Hradiště: Ritschelová - Křepelková, Kubínová, Kosinová, Divišová - Folprechtová, Vávrová, Linková, Zemanová - Němcová, Maryšková (Spitzerová, Rejdová).