Bakovští po utkání zuřili, ale o vyrovnání si celý druhý poločas koledovali. Po báječném ofenzívním představení z první půle se zaměřili jen na bránění a nakonec byli za pasivitu potrestáni.

Uběhlo teprve 70 vteřin, když Reslovu vyraženou střelu vrátil dorostenec Zahrádka přesně k tyči – 0:1.

Bakovský kanonýr Resl dvakrát hlavičkoval do břevna, ve 20. minutě mu Krejčík pádem pod nohy zmařil nájezd, až po půlhodině si Resl zasekl míč ve vápně a skóroval.

Čechie přišla ke gólům mnohem laciněji. Nekolův pokus Miloš Beran podcenil a proklouzl mu mezi prsty – 1:2. Pak sice Železného tutovku bakovský brankář vytěsnil, ale odražený míč trefil loket vracejícího se Flodrmana a rozhodčí přísně nařídil pokutový kop. Lubomír Blažek se nemýlil – 2:2.

Za půl minuty opět k radosti hlučnější poloviny obecenstva vedli hosté po nevídané dělovce Josefa Berana z 35 metrů, která brnkla o břevno.

Po přestávce tempo poněkud upadlo a otěže převzali domácí. Kůtkovu šanci zmařil brankář a Kadlec i Brož stříleli těsně vedle. Osudný okamžik nastal až dvě minuty po vypršení základní doby.

Sudí Štefan viděl ruku někoho z Bakovských v tlačenici při trestném kopu, pískl další penaltu a Blažek ani podruhé nezaváhal.

Branky: 43. z PK a 90.+2 z PK Blažek, 38. Nekola – 2. Zahrádka, 31. Resl, 44. J. Beran. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 2:4. Diváků: 141. Poločas: 2:3.