MSK – Luštěnice 0:0

Opatrný fotbal bez šancí a bez gólů přineslo derby, v němž byli domácí favority, ale více než hodinu hráli v oslabení a tak nedokázali zdolat soupeře, který hrál na jaře o dvě třídy nižší soutěž.
Luštěnice začaly svižně, Kameníkova dalekonosná střela prolétla těsně kolem tyče. Domácí fanoušci si v psím počasí mohli zatleskat jedině ve 20. minutě, když Klain obral Archmana o míč, který si dal luštěnický zadák na dlouhou nohu, přihrál Hrdinovi a jeho krásná střela zazvonila o tyč. Sedm minut nato však právě Hrdina pohřbil naděje MSK zbytečným vyloučením po druhé žluté kartě za řečnění.
Luštěnice v přesilovce nedokázaly vymyslet vůbec nic, Hradiště se muselo stáhnout do obrany a také nijak bránu hostů neohrozilo. Hosté uměli alespoň standardky. Zikmundu však vychytal Ježek a Pavlíčkův trestný kop v 64. minutě přizvedl domácí Herodes a pak si pořádně oddechl, když se míč odrazil od břevna. Pavlíček byl blízko gólu před oběma bránami, v 74. minutě totiž skluzem proti Radačovského ojedinělému centru málem překonal vlastního brankáře Řezáče, který byl jinak celý zápas bez práce.

Rozhodčí: Malý. ŽK: 2:3. ČK: 27. Hrdina (MH). Diváci: 212. Střely na bránu: 1:3. Rohy: 8:2.
Hradiště: Ježek – Herodes, Špetlík, Hofman, Sameš – Lakatoš (71. Zajíček), Hrdina, Bajer, Klain (76. Matouš) – Radačovský, Jíra (85. Lukeš).
Luštěnice: Řezáč – Archman, Hůlka, Pavlíček, Jakubův – P. Kučera, Kameník (83. Obrázek), Hrdlička (5. Bartoň, 76. Zuna), Zikmunda – Holčapek, Janek.

Zeleneč – Bělá p. B. 4:2 (2:2)

Branky: Čáp 2, Cruz, Reichert – Tuma, Sabol.

Polepy – Bakov 2:1 (0:0)

Jestliže někdo před utkáním váhal, zda má přijít na fotbal, a trochu se opozdil, stejně jako rozhodčí, kteří přijeli deset minut před zápasem, litovat nemusel. Rozhodující okamžiky se totiž odehrály až v závěru utkání.
Nejprve střídající Vojtíšek pláchl po levé straně, míč poslal do vápna přesně na hlavu Javorka, který si dal krásný dárek ke svým třicátým narozeninám. Ale pozor: v té době už mohli domácí prohrávat. Nad vodou je ale držel hostující Hammer, který dvakrát nepochopitelně selhal. Nejdřív v závěru první půle, kdy zakončoval pěknou kombinaci spoluhráčů hlavičkou z malého vápna trestuhodně nad a poté po změně stran nezakončil samostatný průnik. Brankáře Výborného sice posadil na zem, svůj pokus však poslal mimo.
Hosté se nakonec dočkali vyrovnání pět minut před koncem, kdy nedorozumění stoperů Suchánka a Kalivody potrestal nekompromisní ranou pod břevno Flodrman.
Kalivoda mohl vzápětí svoji chybu napravit, jeho krásné střele z třiceti metrů ale chyběly milimetry. Rána skončila na břevně.
Polepy se nakonec výhry dočkaly. V nastaveném čase zahrál dezorientovaný Smetana rukou a Suchánek prokázal při penaltě pevné nervy. Body sice zůstaly na půdě favorita, ale byly hodně vydřené.

Branky: 73. Javorek, 90 (+2). Suchánek z PK – 85. Flodrman. Rozhodčí: Kudrjavcev. ŽK: Vaněk, Zajíček (B). Diváci: 100.

KAREL JEDLIČKA, RENÉ VOLF