„Bude to velmi těžké utkání. My jsme teď dole hlavně psychicky, ale paradoxně sobotní zápas by nás mohl nastartovat. Přeci jenom je to derby a v něm se maže všechno, co se do teď stalo,“ těší se na sobotní utkání, které na Jivině odstartuje patnáct minut před polednem kouč posledního Sportingu Petr Stružský.

Jeho celek zatím nasbíral dva body po dvou remízách. „Potřebujeme prostě urvat nějakou výhru. Bohužel ale děláme chyby v obraně a trápíme se v koncovce. A pak ještě navíc ztrácíme zápasy v 88. nebo 90. minutě,“ ohlíží se za posledními dvěma zápasy, kdy jeho celek ztratil nadějně rozehrané utkání kouč Sportingu.

Do skoku zatím nemůže být ani v Hradišti. Tam sice mají o dva body více, přesto předposlední příčka není tím, co by chtěly svěřenkyně kouče Michala Maděry hrát. „Trpíme syndromem Sparta. Před sezonou nás posílily hráčky z rozpadlého Jablonce, ale zatím trpíme na nesehranost. Poslední dobou se nám ale v derby dařilo. A to třeba i když jsme byli horším týmem, tak výsledkově to klaplo,“ připomíná jarní vzájemný souboj kouč Maděra.

I on se zamýšlí nad příčinou zatím nepovedeného podzimu: „Soutěž je letos hodně vyrovnaná a nějaké těsné zápasy nám nevyšly podle představ. Teď nás ale čekají dva zápasy s hratelnými soupeři a já věřím, že je zvládneme. I když derby tradičně nemá žádného favorita.“

Dívčí válka odstartuje na hřišti na Jivině zítra v 11.45 hodin, hlavním arbitrem třaskavého duelu bude Slávek Vrabec.