Nad dalším účinkováním Benátek v ČFL se stahují mračna. Po prohraném derby se jejich ztráta na poslední nesestupovou příčku zvýšila už na 4 body.

Žádné fotbalové hody se v Dobrovici nekonaly. Bojovný zápas rozhodli domácí v poslední čtvrtině. Do přestávky přitom za hosty herně zaostávali, šancí bylo poskrovnu na obou stranách. Ve 31. minutě Lukešovu výstavní střelu vytahoval zpod břevna Bartoš, kterého po následném rohu málem překonal vlastní spoluhráč Váňa. Dobrovice zahrozila až těsně před pauzou, u centru Miškovského byl Michňa pozdě a Volf hlavičkoval do břevna. Krystanovu slabou dorážku pak brankář Benátek na čáře pokryl.

Na větší šanci se dlouho čekalo i ve druhé půli. Benátky sice vyhrály na rohy impozantně 11:1, což jim bylo málo platné. Domácím prospěla střídání a nakonec se prosadili. Jejich gólu předcházela povedená střela benáteckého Fabiána, kterou u tyče lapil Bartoš. Zakrátko Sodoma na opačné straně prostrčil na pravé křídlo volnému Osvaldovi a jeho centr napálil z voleje do sítě veterán Lukáš – 1:0.

V 84. minutě Benátky dorazila souhra tria náhradníků. Osvald si na levém křídle narazil s Bernátem a chytře přenesl hru napravo, odkud chladnokrevně zakončil do protipohybu brankáře volný Rudolf. Hosté už neměli síly na obrat, naopak dobrovický Just ještě zazdil dva nájezdy. Nejprve mířil do Michňovy náruče, pak obral o míč Pajera, udělal kličku brankáři, načež minul prázdnou bránu.

Vítěze to příliš mrzet nemuselo, amatérským králem okresu je jednoznačně celek Dobrovice.

6:0 na body, 6:0 na góly. V okresních derby letos nedali dobrovičtí fotbalisté Benátkám čuchnout. Dost možná kvůli tomu to bude minimálně na další rok poslední střetnutí nejlepších amatérských klubů Mladoboleslavska. O čem mluvili po zápase v Dobrovici šéfové obou laviček?

O čekání na gól. „Klasické derby se vším všudy. První poločas byly Benátky jednoznačně lepší, my jsme špatně kombinovali, neudrželi míč. Obrátilo se to až po střídáních, hlavně Osvald naši hru oživil. Soupeř měl také šance, ale jen my jsme je využili," konstatoval trenér domácích Petr Hejno. „Vyrovnané utkání bylo o tom, kdo dá první gól," odtušil benátecký Vladimír Sedláček.

O rozhodnutí. „Cílíme na to, aby stopeři při protiútoku šli dopředu a podpořili přečíslení. Petr Lukáš je ohromně zkušený a předvídavý, udělá to jednou za zápas a dostane se do gólovky. Třeba Miškovský hrál výborně, ale do šance se nedostal. Takoví hráči jsou ale neocenitelní, v tom byl rozdíl proti Benátkám, které přijely s juniorkou," domníval se Petr Hejno. „Můžeme jít do brejkové situace, špatně ji vyřešíme a z protiútoku nás soupeř potrestá. Potom měl Martin Korec šanci na vyrovnání, ale opět ji řešil nesmyslně. Tyhle okamžiky rozhodly," prohlásil Vladimír Sedláček.

O marodce. „Uzdravili se nám kromě Artěmuka všichni hráči, díky tomu máme i na lavičce velkou kvalitu, náhradníci vlastně zařídili vítězství," zdůraznil Hejno. Jeho protějšek z Benátek je v opačné situaci: „Máme hodně zraněných. Synek, Ezeala nebo Ansuma se dostávali do formy a jsou vyřazeni do konce sezóny. Marka Sedláčka už dva týdny tahá kotník, musel jít také ze hřiště. Sestavu lepíme na každý zápas jinak a doplácíme na každé nucené střídání," pravil Vladimír Sedláček.

O vyhlídkách. „Sezónu hodnotím vysoko, nevěřil bych, že budeme dlouho před koncem zachránění," řekl Petr Hejno, jehož svěřencům zbývají už jen tři kola venku, i kdyby vše prohráli, nemohou už vypadnout z horní poloviny tabulky ČFL. „Zbývají čtyři kola, z toho hrajeme tři doma. Nevím, jak to bude s výpomocí z Boleslavi, které už skončila ligová sezóna. Ještě zabojujeme, ale už je to kritické," nedává si přehnané naděje Vladimír Sedláček. Benátky ztrácejí na Tachov čtyři body (mají s ním lepší vzájemné zápasy), v dohledu je ještě Kolín, táborské béčko a Benešov.
Jestli bude naděje nováčka na udržení definitivně pohřbená, nebo se Benátky dokáží vzepnout k drtivému finiši, ukáže domácí dvojzápas: ve středu přijede k Jizeře Převýšov, v neděli poslední Brozany.

Dobrovice – Benátky 2:0 (0:0)
Branky: Branky: 69. Lukáš, 84. Rudolf. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: Miškovský, Soběslav – Škarecký. Diváci: 380. Střely na bránu: 7:5. Rohy: 1:11.
Dobrovice: Bartoš – Novák, Lukáš, Váňa, Šidlo (27. Bernát) – Boček (46. Osvald), Krystan (56. Rudolf), Soběslav, Vajgl – Miškovský (66. Sodoma), Volf (81. Just).
Benátky: Michňa – Pajer, Lukeš (74. Horák), Borovička, Fabián – Ladra (68. Lacek), Kateřiňák, Mich. Sedláček, Mar. Sedláček (60. Korec), Sivrić (83. Mbah) – Škarecký.

KAREL JEDLIČKA