A favorit zápasu? Derby ho tradičně nemá! „Jdeme do zápasu s pokorou a jako v každém zápase uděláme všechno pro vítězství,“ hlásí odhodlaně kouč hostující Dobrovice Petr Hejno. „Čeká nás těžký zápas, ale dvakrát po sobě jsme bodovali, takže na to budeme chtít rozhodně navázat,“ zní hlas z druhé strany od lodivoda Benátek Pavla Jíchy.

Ani jeden z celků prý před derby neabsolvuje speciální přípravu. „Víme, co na jakého soupeře platí, jaké má slabiny a podle toho se v týdnu připravujeme, ale že by to bylo něco extra před derby, to ne,“ popisuje každotýdenní rutinu Petr Hejno. „Specifikem bude jenom to, že přijde více diváků, než je obvyklé. Bude to tahák, ale jinak normální boj o body,“ doplňuje ho Jícha.

Nikdo také nehlásí, kromě dlouhodobě zraněných, žádné větší absence v kádru, takže by se proti sobě mělo v neděli na trávníku postavit to nejlepší, co mají oba trenéři k dispozici.

Podzimní utkání před zraky téměř čtyř stovek diváků patřilo na dobrovickém stadionu domácímu celku. Ten poslal v první půli do vedení Hurka a důležitý byl zejména gól Volfa krátce před koncem prvního poločasu. V tom druhém sice Sedláček snížil, ale víc už benátečtí hráči směrem dopředu vyprodukovat nedokázali, a tak je potrestal svým druhým přesným zásahem v utkání kanonýr Marek Volf a bylo hotovo. V prvním letošním okresním derby se tak z výhry 3:1 radovala Dobrovice.

Prestižní zápas to v neděli bude hned pro několik borců, kteří během své kariéry stihli obléknout dresy obou zúčastněných. A nejen dresy. Aktuální kouč Cukrovarníků má zkušenosti i z lavičky Benátek nad Jizerou. Několik hráčů pak dresy obou rivalů dokonce měnilo v zimním přestupovém období! Z Dobrovice se do Benátek přesunul útočník Jan Boček, opačným směrem putoval záložník Bohemians 1905 Radek Žaloudek, který hostoval na podzim u Jizery.

A s jakým výsledkem budou po zápase oba trenéři spokojeni? „Uvědomujeme si, že postavení v tabulce nehraje při derby žádnou roli. Přesto uděláme vše pro výhru,“ říká dobrovický Petr Hejno. A domácí Pavel Jícha? „S čím budu spokojený? Zeptejte se mě po zápase…“