„Ještě dopoledne má vedení klubu s Davidem jednání, na kterém se budou dolaďovat detaily smlouvy. Konkrétní informace proto budou podány až na tiskové konferenci," řekl ČTK tiskový mluvčí klubu Jiří Koros.

Třiatřicetiletý Jarolím odešel ze Slavie v roce 1997 do Bayernu Mnichov, kde hrával za juniorku a připsal si i jeden bundesligový start. Výrazněji se prosadil až v Norimberku a v Hamburku, kde se stal dokonce kapitánem. Celkem nastoupil v bundeslize k 318 utkáním.

Loni v létě zamířil do francouzského klubu Evian, kde však po necelých třech měsících z osobních důvodů skončil. Spekulovalo se o jeho návratu do Hamburku, nakonec se však rozhodl po letech v zahraničí vrátit do vlasti. V reprezentaci odehrál syn bývalého slávistického kouče Karla Jarolíma 29 zápasů.

„David Jarolím na úrovni bundesligy i české reprezentace už něco dokázal. Jistě pro nás bude velkou posilou,"  řekl prezident mladoboleslavského klubu Josef Dufek.

„Těším se na Gambrinus ligu, bude to pro mě nová zkušenost. Mám motivaci Boleslavi pomoct posunout se v tabulce i v poháru," řekl v úterý David Jarolím.

S FK Mladá Boleslav podepsal roční smlouvu a hned se také zapojil do přípravy s mužstvem.