Počet aspirantů na titul přeborníka okresu se po víkendu rozšířil ze dvou na tři. Do hry se totiž díky zaváhání Hradiště i Chotětova vrátilo béčko Rejšic. A oba své rivaly díky tříbodové výhře z derby dokonce přeskočilo.

Překvapení kola se zrodilo v Mnichově Hradišti, kde místní béčko z pozice lídra soutěže nestačilo na jejího podzimního půlmistra. Přestože mělo zápas dobře rozehraný. Domácí vedli od 16. minuty po gólu Svobody a jednobrankové vedení si drželo ještě dvacet minut před koncem zápasu. Jeho závěr ale patřil hostům z Doubravy. Za ty nejprve v 74. minutě srovnal Hromada, aby je do vedení poslal o čtyři minuty později Vít. Pojistku na výhru hostů pak přidal v hektickém závěru zápasu Nedošetko.

Zaváhání Hradišťanů tak mohl využít k návratu do čela Chotětov. Ten ale v nedělním zápase nenašel recept na další rezervu – tu kosmonoskou. Domácí poslal do vedení v 9. minutě Kubelka, ale hosty vrátil do hry o body čtvrt hodiny před koncem proměněnou penaltou Beneš. Rozhodnutí ale přišlo sedm minut před koncem zápasu, když domácí vrátil vedení nakonec vítězným gólem Beran.

Zaváhání prvních dvou celků tak využilo třetí béčko v přeboru. Rejšice, také v neděli, hostili v prestižním derby Kosořické. Také tady padl brzký gól, stejně jako v Kosmonosích v 9. minutě zápasu. V Rejšicích ho měl na svědomí domácí Filip Vocásek. Na rozdíl od Kosmonos, ale hosté z Kosořic v Rejšicích vyrovnat nedokázali. Naopak ještě dvakrát inkasovali, o což se postaraly domácí posily z áčka Fingerhut s Maňasem.

O ZÁCHRANU

Napínavá situace je ale i na opačném pólu tabulky. A i tady bylo k vidění klíčové derby. V něm Čistá přivítala Bělou a toto derby nakonec vítěze nemělo. Čistá měla dobrý vstup do utkání, když skóre otevřel z penalty Holický. Hosté ale zaslouženě ještě do poločasu vyrovnali. Pak se opakoval scénář z poločasu prvního – a sice brzké vedení domácích a vyrovnání hostů. Za stavu 2:2 byla Čistá, pro kterou je nakonec získaný bod vzhledem k tabulce málo, aktivnějším týmem. Z její převahy přišla i obrovská šance Horáčka v poslední minutě zápasu. Domácí spící kanonýr v ní ale trefil jenom brankáře Bělé Jaroslava Vernera.

Akuma nastoupila do zápasu v Kněžmostě v deseti hráčích, až po půl hodině hry dorazil z rekreace na chatě povolaný a se zády laborující brankář Halbich. Dosavadní gólman Hanzlík tak šel pomáhat do pole. I v deseti šla Akuma paradoxně do vedení, když se hlavou z rohu trefil Dvořáček. To ale domácí hráče probudili a do poločasu dokázal favorit vyrovnat, a po změně stran pak zápas jasně strhnout na svou stranu.

Podobně špatně jako Akuma na tom jsou v posledních týdnech, co se sestavy ale i výsledků týká, fotbalisté Čejetic. Ti na domácím hřišti tentokrát nestačili na Kropáčovku. Domácí zaspali úvod zápasu a hosté vedli po dvaceti minutách už o dvě branky. Po půl hodině hry proměnil penaltu Plintovič, což domácí vybudilo k aktivitě. Na štíru však byli s koncovkou, neboť po zbytek zápasu naráželi na skvěle chytajícího brankáře Manžela. A aby toho nebylo pro domácí málo, v 66. minutě se nechal podruhé během letošního jara Lukáš Průcha. Po červené kartě za dvě žluté by však tentokrát měl chybět pouze jeden týden.

Předposlední Bezno zavítalo na hřiště Kostelního Hlavna, kde ale nemělo sebemenší šanci na úspěch. Celý zápas se totiž odehrával v domácí režii. Hosté snížili na konečných 1:5 až v samotném závěru zápasu, kdy sebral čisté konto Zalabákovi tečovanou střelou z přímého kopu Cimrman.

Petr Fencl, Jaroslav Bílek