„Nebývá to obvyklé, že by se hrálo s jedním týmem, navíc dvakrát doma. Uvidíme, co to přinese,“ podivoval se nad souběhem okolností teplický záložník Robert Jukl. Ten se o víkendu radoval ze svého prvního ligového gólu. Moc radosti z něj ale neměl, pouze korigoval skóre vysokého debaklu 2:7 od Sparty.

„Vůbec se nám ten zápas nepovedl. Řekli jsme si, že chceme hrát s nulou co nejdéle, ale hned ve druhé minutě jsme dostali gól. Nezvládli jsme se z toho oklepat a táhlo se to s námi celý zápas,“ povzdychl si dvaadvacetiletý středopolař.

„Byli jsme laxní, všude pozdě a inkasovali gól ze všeho. Bylo to o zodpovědnosti a přístupu k zápasu. To nás vytrestalo. Už poněkolikáté. Je to nepřípustné, vůbec tomu nerozumím,“ láteřil po drtivém úderu od Pražanů kouč Sklářů Radim Kučera.

V ligovém pořadí zůstávají Teplice čtrnácté – o jednu příčku a dva body nad Boleslaví. Jejich vzájemný dvojzápas tak slibuje urputnou bitvu jak o postup mezi nejlepší čtyřku poháru, tak o cenné body do tabulky.

Boleslav o víkendu promarnila šanci dotáhnout se na Severočechy, když pouze remizovala s poslední Příbramí 0:0. „První poločas za mě katastrofa, druhý už snesl nějaké měřítko. Bez gólu ale nemůžeme pomýšlet na vítězství. Vyhrát jsme vzhledem k průběhu druhé půle měli, takže je to velká ztráta,“ hodnotil plichtu s posledním týmem tabulky Karel Jarolím. I proto se dá očekávat, že se na žlutomodré bude jeho tým chtít v obou případech vytáhnout.

Cesta obou klubů do čtvrtfinále vedla přes tři soupeře. Teplice postoupily nejprve kontumačně přes Benešov, potom vyhráli v Chlumci nad Cidlinou 3:1 a v osmifinále zdolaly doma Brno 2:0. Boleslav vyřadila postupně Hostouň, Chrudim a naposledy Slovácko po výhře 4:2 v prodloužení.

Oba soupeři už se spolu v této sezoně utkali. Na začátku prosince v ligovém duelu na půdě Boleslavi brali tři body Tepličtí, kteří brankami Moulise a Trubače zvítězili 2:0. Po této porážce nastoupil místo odvolaného trenéra Webera na střídačku Středočechů Karel Jarolím. Další díly vzájemné historie se napíší tento týden, první z nich ve středu odpoledne.