„Chtěl bych poukázat na věci, které se dějí v nižších fotbalových soutěžích, které zůstavájí skryté drtivé většině laické i odborné veřejnosti a médiím.

V poslední době mě velmi znepokojují výkony hlavních arbitrů a jejich asistentů. Určitě nejsem ani první, ani poslední, kdo není spokojen s rozhodováním některých zápasů. Každý, kdo má fotbal alespoň trochu rád a navštěvuje zápasy krajských a okresních soutěží, vidí, že některé výkony rozhodčích jsou divné, nekorektní a někdy až trapné.

Musím zmínit sobotní zápas Bezno – Bousov, které jsem sledoval jako divák. Těch pár desítek diváků (domácích i hostujícího týmu), kteří se přišli podívat na utkání, jenom nechápavě kroutili hlavou.

Rozhodčí Nusl totiž nastavil velmi volný metr, a tak bylo k vidění několik brutálních faulů, za které však trestal pouze hosty. Hra se poté panu Nuslovi naprosto vymkla z ruky. Svůj výkon navíc „vyšperkoval“ odpískáním pokutového kopu pro domácí v 84. minutě. Hosté navíc hráli od 16. minuty v deseti.

Nevím, jaké jsou požadavky ČMFS na rozhodčí těchto soutěží, ale myslím si, že arogance, laxnost a lehkomyslnost ke zranění hráčů mezi tyto požadavky nepatří. Těmito vlastnostmi sudí Nusl přímo oplýval. Po faulu, kdy byl zraněn hráč, dokonce řekl: „Faul to byl, ale to pískat nebudu a vodneste si ho někam.“

Bohužel jsem si chuť nespravil ani druhý den v Benátkách. K mému úžasu jsem zjistil, že utkání je vedeno ve velmi podobném duchu. Vedoucí mužstva Černolic, Luděk Macela, coby předseda komise rozhodčích, jen kroutil hlavou, když viděl výkon „svého svěřence.“

P.H.