Boleslavský fotbalový fanda by neměl chybět v hledišti Městského fotbalového stadionu v Mladé Boleslavi v neděli v 18 hodin.

Reprezentační tým České repubiky do 19 let se v rámci mistrovství Evropy představí ve střetnutí s Itálií. Vítězství bude znamenat nejen postup na mistrovství světa v této kategorii, ale i postup do semifinále evropského šampionátu z prvního místa.

Po vítězství nad Anglií 2:0 remizovala Česká repuáblika s Řeckem 0:0 a boj o prvenství a postup do semifnále skupiny B zůstal otevřen.
V utkání s Řeckem byla česká reprezentace na evropském šampionátu hráčů do 19 let jasně lepším týmem, avšak gól nedala a musela se spokojit pouze s nerozhodným výsledkem 0:0.

Do zápasu sice lépe vstoupil soupeř, když hned v první akci zápasu zle zatopil české obraně Nini, ale zblízka zakončit nedokázal.
Pak byla k vidění vyrovnaná hra, v níž se ale přece jenom s přibývajícím časem víc prosazovali domácí.

Patrné to bylo zvlášť po změně stran, kdy byla česká převaha drtivá. Ještě víc se to projevilo po hodině hry, kdy byl vyloučen řecký útočník Nini.
Češi doslova uzamkli řeckého soupeře před jeho brankou, ale do koncovky se dostávali přes urputně bránící Řeky těžko. A když už se narodily šance, gólem neskončily. Nejblíž k němu měli Vošahlík a Řezník. Prvně jmenovaného poslal do stoprocentní tutovky v 70. minutě ideální přihrávkou Necid, ale Vošahlíkovo přehození brankář Bampaniotis vystihl a míč vyrazil.

Řezníkovi pak v nastaveném čase nepřálo štěstí. Ostravský obránce nádherně trefil odražený míč za hranicí pokutového území, gólman Bampaniotis ho nestačil zkrotit, ale gólu v cestě stálo břevno. Od něj se balón odrazil zpátky do hřiště.

Češi si stejně za svůj výkon vysloužili potlesk 6623 diváků.

Získaný bod jim zajišťuje minimálně třetí místo ve skupině a tedy postup na světový šampionát hráčů do 20 let, který se bude hrát v Egyptě.
Po vítězství nad Anglií a této remíze s Řeckem zůstávají Dovalilovi svěřenci ve skupině B nadále hlavním favoritem na postup do semifinále.

Rozhodčí: Toussaint. ŽK: Lecjaks - K. Papadopoulos, Pavliš, Nini. ČK: 63. Nini. Diváci: 6623.

Česko: Vaclík - Řezník, Štěpánek, Polák, Lecjaks (46. Reinberk) - Wojnar (78. Nuc), Mareček, Morávek, Zeman - Vošahlík (84. Kozák), Necid. Trenér Jakub Dovalil.

„Před zápasem bychom bod brali, al v průběhu utkání, kdy jsme naproměnily dvě tutové šance, by nám asi výhra slušela,“ řekl po utkání kouč české reprezentace Jakub Dovalil.
Utkání v Liberci stejně jako předchozí v Jablonci sledoval opět úctyhodný počet diváků.
Boleslavští fandové by se neměli nechat zahanbit a přijít českou reprezentaci ve střetnutí s Itáli povzbudit. Utkání začíná v neděli v 18 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi.