Boleslavští fotbalisté si v utkání s rumunským Universitatea Craiova užívali hřiště s přírodním povrchem. Trenér Stanner byl s jejich výkonem spokojený. Lehkým stínem zápasu bylo nucené střídání Táborského kvůli zranění kolena.

„Utkání mělo dobré tempo a solidní úroveň. Remíza je cenným výsledkem s kvalitním protivníkem," prohlásil boleslavský trenér Karel Stanner. Líbil se mu boleslavský výkon především v prvním poločase. „Škoda neproměněných šancí, v tom zůstal mužstvu dlužný především Řezníček," dodal kouč.

Mladá Boleslav poprvé v letošním roce hrála na přírodní trávě. Navíc za velmi příznivých klimatických podmínek. Po celou dobu utkání bylo nad tureckým letoviskem Belek jasně modré nebe bez jediného mráčku a teplota vzduchu příjemných 15°C.

„Bylo to příjemné," potvrdil Ondřej Kúdela. Většina hráčů si fotbal v teple užila. Výjimkou byl Táborský, který si pět minut před koncem utkání poranil koleno. Bez cizího zavinění špatně došlápl při zpracování míče nedaleko půlící čáry. Utkání nedohrál a v sestavě jej nahradil Fabián. „Zatím to vypadá dobře, ale to si Zahustel bezprostředně po zranění v Brně myslel taky," komentoval svůj zdravotní stav lehce kulhající Ivo Táborský.

Důvod ke smutku měl i Petr Johana, byť dohrál bez zdravotních komplikací. Jeho trápil pocit viny na jediném inkasovaném gólu. „Chtěl míč z vápna odehrát do bezpečí na Šírla, ale uklouzl jsem a bohužel nabídl zadarmo soupeři šanci," pravil mrzutým hlasem zkušený stoper, který si jinak se všemi rumunskými ataky poradil, ať k boleslavské brance mířily po zemi či vzduchem.

Universitatea Craiova – FK Mladá Boleslav 1:1

Prvním ze tří soupeřů na tureckém soustředění byl tým z desátého místa rumunské nejvyšší ligy. Boleslav s ním hrála nerozhodně v nedělním odpoledni 6. února na hřišti ve sportovním areálu Arcadia na kraji přímořské obce Belek.

Od první minuty měla hra svižné tempo. Dvakrát pádil proti rumunské brance Řezníček, ale neprosadil se. Na druhé straně šikovného útočníka M.Costea zastavili sudí kvůli ofsajdu. Ve 3. minutě nevyužil šanci Kulič tísněný bekem. Za tři minuty Táborského střela z dálky mířila do brankáře.

V 10. minutě vyhrál Opiela souboj na půlící čáře a poslal do nadějného brejku Řezníčka, kterého však soupeřův gólman vychytal. V 16. minutě Kulič zleva přihrával před branku, kde byli Táborský s Řezníčkem, ale rozhodčí akci zastavil kvůli ofsajdu.

V 18. minutě po spolupráci s Kalinou se prodral z pravé strany do vápna Mendy a téměř z koncové lajny odcentroval ke vzdálenější tyči. Táborský v plném běhu nekompromisním volejem otevřel skóre utkání – 0:1. Rumunskou odpověď na boleslavský gól vyřešil Kalina za cenu rohu.

Ve 24. minutě odvážně pronikajícího Kúdelu srazili obránci metr před pokutovým územím, ovšem trestný kop napálil Táborský do hráčské zdi. V následujícím, průběhu se Mendymu nepovedla střela a dlouhý Millerův výkop si Řezníček pomohl zpracovat rukou, čehož si sudí všiml a brejk v zárodku zastavil.

Ve 30. minutě Johana nešťastně uklouzl ve vlastním vápně a M.Costea se snadno dostal ke střele, která končila vyrovnávacím gólem – 1:1.

Ve 32. minutě rohový kop Boleslavi završil Táborský bombou mimo. Závěr poločasu byl nečekaně rozháraný. Do té doby byli Boleslavští lepší než soupeř, protože přesněji a nápaditěji kombinovali. Ve zbytku poločasu i celého utkání se hra vyrovnala, aniž hráči ve svižném tempu polevili.

V úvodu druhého poločasu přežila boleslavská defenzíva dvě gólové příležitosti soupeře. V obou měl prsty, nebo přesněji řečeno kopačky autor vyrovnávacího gólu M.Costea.

V 64. minutě výtečným startem získal Kalina na půlící čáře míč, posunul ho rozběhnutému Řezníčkovi, ten se však proti vyběhnuvšímu gólmanovi neprosadil v jasné gólové šanci. Boleslavské útoky střídavě tahali z pravé strany Mendy s Kalinou, z levé Šírl s Táborským. V 72. minutě zlikvidoval brankář Miller povedenou ránu, když ji z levé horní vingle vyrazil na roh.

V rozmezí dvou minut Opiela dvakrát jen o pár centimetrů minul levý horní růžek rumunské branky. Mezi jeho střely se v 80. minutě vešla šance Chramosty, který nedokázal do odkryté poloviny branky doklepnout centr z rohového kopu. V závěru Boleslavští marně obléhali soupeřovu branku, vytoužená vítězná trefa se jim nepovedla.

Branky: 30. Costea – 18. Táborský. Diváci: 150.

Boleslav: Miller – Kalina, Rolko, Johana, Šírl – Mendy, Kúdela, Opiela, Táborský (86. Fabián) – Kulič (78. Chramosta), Řezníček.