Ty měly svou jistotu už několik před koncem, Chotětov definitivu získal až v předposledním kole. Poslední krok k okresnímu titulu udělali chotětovští fotbalisté v posledním domácím zápase sezony, v němž porazili soupeře z Kostelního Hlavna 5:2. Ten však klad výrazný odpor. Domácí sice poslal do vedení už ve druhé minutě zápasu Ondřej Souček, ale hosté skóre ještě do přestávky otočili.

Nejprve srovnal Nadvornianský a do vedení Hlavenské poslal po půl hodině hry z penalty Jindřich Bůžek. Lídr tabulky se však zlomit nenechal. Po pěti minutách druhého poločasu srovnal na 2:2 Pečenka. I zisk bodu za remízu by Chotětov posouval do krajské soutěže. Tem však nenechal nic náhodě a v závěrečné čtvrthodině přidal tři góly – dva dal Koníček, poslední pak Novák.

Závěr zápasu se už nesl v duchu domácí exhibice. Ihned po zápase následovala korunovace nových přeborníků, kteří z rukou předsedy svazového STK převzali medaile a pohár. A mohly propuknout oslavy, které vedl sám předseda oddílu Souček, který poděkoval hráčům za celou sezonu. V ní postupuje o soutěž výše, tedy z pralesa do III. třídy i chotětovské béčko.

Bakov mohl z druhé pozice při možném zaváhání Chotětova ještě živit teoretickou naději na první místo, ta ale společně s výsledkem z jihu padla. I tak se ale mohli Bakovští radovat alespoň z tříbodového domácího zisku proti Bělé. A to i přes značně omlazenou sestavu. Dorostenci se však kouči Kamenickému odvděčili velmi dobrým výkonem a zápas hraný v přátelském duchu vyhráli 4:0.

Podruhé v sezoně okusilo chuť vítězného zápasu také Bezno. To doma přehrálo se sestavou bojující Dlouhou Lhotu. Oba týmy hrály bezstarostně, a k vidění tak byl pohledný fotbal. Domácí se konečně prosadili také střelecky a důstojně se rozloučili se svými věrnými diváky.

I ve Zdětíně se hrál pohodový zápas. V něm nakonec padlo šest gólů. Zápas byl vyloženě remízový, což ale zpečetil až gólem v nastaveném čase hostující Kohout, který vyrovnal na konečných 3:3.

To v Kněžmostě se solidní divácká návštěva gólu nedočkala. Tady se naopak hrálo spíše z povinnosti. K vidění bylo i několik šancí, ale brankáři byli proti. Domácí navíc proti rejšickému béčku hráli půl hodiny v deseti. Při zranění Kastnera jej neměl kdo nahradit, neboť se domácí k zápasu sešli pouze v jedenácti.

Kropáčova Vrutice vyhrála v Kosořicích 3:1. Hosté rozhodli o svém vítězství už v prvním poločase, když čistý hattrick zaznamenal Čakrt.

V jediném nedělním utkání se v Kosmonosích strhla přestřelka. Domácí tady vedli nad Doubravou v poločase 3:1. Po přestávce se ale probudil nejlepší střelec soutěže Josef Nedošetko. Ten se jednou prosadil už v prvním poločase a po přestávce přidal ještě další tři branky, čímž zajistil Jizeranu vítězství v poměru 4:3.

Okresní přebor – 25. kolo

Zdětín – Řepov 3:3 (1:1)
Branky: 11. Těšínský, 67. Šona, 74. Rosenkranz – 18. Štěpán, 76. Uher, 90.+2 Kohout. Rozhodčí: Khol. ŽK: 1:1. Diváci: 56.

Kosořice – Kr. Vrutice 1:3 (0:3)
Branky: 75. Malík – 3., 21. a 43. Čakrt. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 1:1. ČK: 84. Machač – 84. Koutný. Diváci: 68.

Bezno – Dlouhá Lhota 4:1 (2:0)
Branky: 4., 16. a 72. Kolařík ml., 90. Goldbach – 56. O. Zdobinský. Rozhodčí: Chrastina. ŽK: 0:0. Diváci: 50.

Bakov – Bělá 4:0 (2:0)
Branky: 25. Říha, 37. Takač, 84. Čurej, 87. Sameš. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 0:0. Diváci: 63.

Chotětov – Kostelní Hlavno 5:2 (1:2)
Branky: 74. a 77. Koníček, 2. O. Souček, 55. Pečenka, 84. Novák – 17. Nadvornianský, 30. J. Bůžek. Rozhodčí: Mir. Vlk. ŽK: 0:0. Diváci: 120.

Kněžmost – Rejšice B 0:0
Rozhodčí: Žižka. ŽK: 1:0. Diváci: 85.

Kosmonosy B – Doubrava 3:4 (3:1)
Branky: 6. a 18. Beran, 30. Siřínek – 19., 73., 75. a 87. Nedošetko. Rozhodčí: Kuba. ŽK: 0:1. Diváci: 41.