Chotětov v derby zápase v Bezně, který byl zároveň soubojem posledního celku tabulky s prvním, potvrdil roli favorita beze zbytku. Už v poločase vedl 5:0, nakonec se jeho kanonáda zastavila na skóre 12:1. Bezno bylo lídrovi tabulky odevzdaným soupeřem a jeho hráči jakoby už smířeni se sestupem. Za hosty se třikrát prosadil Nežerka a dvakrát Pečenka.

Bakov doma porazil Kostelní Hlavno v průměrném zápase bez nápadů a fotbalovosti 3:1. Hosté sice vedli od 6. minuty po gólu Tudošiho, ale domácí ještě do přestávky dvěma góly skóre otočili a v závěru přidali pojistku po vlastním gólu hostů.

Vyrovnané utkání se hrálo v Kosořicích. Tady o jeho osudu rozhodla jediná branka. Ve 23. minutě Lochman atakoval kněžmostského Vokála. Ten chtěl v nouzi přihrát brankáři, jenže záměr vystihl Grus a tentokrát raději zakončoval až do odkryté branky. Paradoxně Kosořickým úvodní branka spíše uškodila a v dalších minutách už na svůj aktivní vstup do zápasu nedokázali navázat. Hráči Kněžmosta sice zlepšili výkon, ale několik slibných akcí nedotáhli do zdárného konce. Kněžmost si svou nejvyloženější šanci nechal na závěr zápasu. Hostujícímu celku však ve skórování nejprve zabránil obránce a následně Šrytr ztroskotal na vynikajícím Šmelhausovi, který stejně jako týden před tím v Chotětově chytil jistý gól. První bodový zisk si ve zbylých minutách už domácí vzít nenechali.

Zdětín si podělil body s Doubravou. Hosté byli sice fotbalovější a vytvořili si i jednobrankový náskok. Po přestávce ale zahodili několik dobrých šancí, čehož mohli na konci zápasu litovat. Pět minut před koncem totiž domácí vyrovnali zásluhou Husáka a v závěru dokonce sahali po vítězství.
Výrazně si polepšili fotbalisté Řepova, kteří doma poměrně překvapivě rozstříleli na jaře solidně hrající Dlouhou Lhotu poměrem 6:1. Třikrát se v domácím dresu prosadil Solík.

Klíčový duel ze dna tabulky se hrál v Bělé, kam přijela Kropáčova Vrutice. Tam řádil hostující Tomáš Čakrt, který zařídil hattrickem tři body pro hosty. Ti se tak na předposledním místě dotáhli na rozdíl dvou bodů na dvanáctou příčku, kterou aktuálně okupuje právě Bělá. Ta si tak po porážce 1:3 výrazně zkomplikovala záchranářské boje.

V nich už není namočeno ani jedno z béček, která se utkala v Kosmonosích ve vzájemném duelu. Jako vítězové z něj odešli fotbalisté Rejšic, kteří po gólu Bláhy a vlastňáku Podzimka vyhráli 2:0.

Okresní přebor – 21. kolo

Zdětín – Doubrava 1:1 (0:1)
Branky: 84. Husák – 37. Vít. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Kosořice – Kněžmost 1:0 (1:0)
Branka: 23. Grus. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 0:1. Diváci: 47.

Bakov – Kostelní Hlavno 3:1 (2:1)
Branky: 16. Hammer, 30. Vitmajer, 82. vlastní – 2. Tudoši. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 1:1. Diváci: 63.

Bezno – Chotětov 1:12 (0:5)
Branky: 60. vlastní – 35., 47., 78. a 83. O. Souček, 7., 8. a 69. Nežerka, 51. a 80. Pečenka, 25. Kern, 34. Koníček, 71. Jeřábek. Rozhodčí: Kubát. ŽK: 2:1. Diváci: 122.

Bělá p. B. – Kropáčova Vrutice 1:3 (0:1)
Branky: 75. Hanibal – 13., 54. a 82. Čakrt. Rozhodčí: Tvaroh. ŽK: 2:3. Diváci: 70.

Kosmonosy B – Rejšice B 0:2 (0:1)
Branky: 19. Bláha, 60. Podzimek. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 2:3. Diváci: 35.

Řepov – Dlouhá Lhota 6:1 (2:0)
Branky: 15., 54. a 80. Solík, 7. a 89. Kohout, 78. Štěpán – 58. Brodský. Rozhodčí: Kuba. ŽK: 1:0. Diváci: 35.