Chotětov nasázel v derby Beznu dvanáct gólů

Mladoboleslavsko – Ani jeden z dvou vedoucích celků okresního přeboru o víkendu nezaváhal, a tak náskok Chotětova na čele zůstává šestibodový.

18.5.2018

Ilustrační fotoFoto: Foto: Deník

Chotětov v derby zápase v Bezně, který byl zároveň soubojem posledního celku tabulky s prvním, potvrdil roli favorita beze zbytku. Už v poločase vedl 5:0, nakonec se jeho kanonáda zastavila na skóre 12:1. Bezno bylo lídrovi tabulky odevzdaným soupeřem a jeho hráči jakoby už smířeni se sestupem. Za hosty se třikrát prosadil Nežerka a dvakrát Pečenka.

Bakov doma porazil Kostelní Hlavno v průměrném zápase bez nápadů a fotbalovosti 3:1. Hosté sice vedli od 6. minuty po gólu Tudošiho, ale domácí ještě do přestávky dvěma góly skóre otočili a v závěru přidali pojistku po vlastním gólu hostů.

Vyrovnané utkání se hrálo v Kosořicích. Tady o jeho osudu rozhodla jediná branka. Ve 23. minutě Lochman atakoval kněžmostského Vokála. Ten chtěl v nouzi přihrát brankáři, jenže záměr vystihl Grus a tentokrát raději zakončoval až do odkryté branky. Paradoxně Kosořickým úvodní branka spíše uškodila a v dalších minutách už na svůj aktivní vstup do zápasu nedokázali navázat. Hráči Kněžmosta sice zlepšili výkon, ale několik slibných akcí nedotáhli do zdárného konce. Kněžmost si svou nejvyloženější šanci nechal na závěr zápasu. Hostujícímu celku však ve skórování nejprve zabránil obránce a následně Šrytr ztroskotal na vynikajícím Šmelhausovi, který stejně jako týden před tím v Chotětově chytil jistý gól. První bodový zisk si ve zbylých minutách už domácí vzít nenechali.

Zdětín si podělil body s Doubravou. Hosté byli sice fotbalovější a vytvořili si i jednobrankový náskok. Po přestávce ale zahodili několik dobrých šancí, čehož mohli na konci zápasu litovat. Pět minut před koncem totiž domácí vyrovnali zásluhou Husáka a v závěru dokonce sahali po vítězství.
Výrazně si polepšili fotbalisté Řepova, kteří doma poměrně překvapivě rozstříleli na jaře solidně hrající Dlouhou Lhotu poměrem 6:1. Třikrát se v domácím dresu prosadil Solík.

Klíčový duel ze dna tabulky se hrál v Bělé, kam přijela Kropáčova Vrutice. Tam řádil hostující Tomáš Čakrt, který zařídil hattrickem tři body pro hosty. Ti se tak na předposledním místě dotáhli na rozdíl dvou bodů na dvanáctou příčku, kterou aktuálně okupuje právě Bělá. Ta si tak po porážce 1:3 výrazně zkomplikovala záchranářské boje.

V nich už není namočeno ani jedno z béček, která se utkala v Kosmonosích ve vzájemném duelu. Jako vítězové z něj odešli fotbalisté Rejšic, kteří po gólu Bláhy a vlastňáku Podzimka vyhráli 2:0.

Okresní přebor – 21. kolo

Zdětín – Doubrava 1:1 (0:1)
Branky: 84. Husák – 37. Vít. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Kosořice – Kněžmost 1:0 (1:0)
Branka: 23. Grus. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 0:1. Diváci: 47.

Bakov – Kostelní Hlavno 3:1 (2:1)
Branky: 16. Hammer, 30. Vitmajer, 82. vlastní – 2. Tudoši. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 1:1. Diváci: 63.

Bezno – Chotětov 1:12 (0:5)
Branky: 60. vlastní – 35., 47., 78. a 83. O. Souček, 7., 8. a 69. Nežerka, 51. a 80. Pečenka, 25. Kern, 34. Koníček, 71. Jeřábek. Rozhodčí: Kubát. ŽK: 2:1. Diváci: 122.

Bělá p. B. – Kropáčova Vrutice 1:3 (0:1)
Branky: 75. Hanibal – 13., 54. a 82. Čakrt. Rozhodčí: Tvaroh. ŽK: 2:3. Diváci: 70.

Kosmonosy B – Rejšice B 0:2 (0:1)
Branky: 19. Bláha, 60. Podzimek. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 2:3. Diváci: 35.

Řepov – Dlouhá Lhota 6:1 (2:0)
Branky: 15., 54. a 80. Solík, 7. a 89. Kohout, 78. Štěpán – 58. Brodský. Rozhodčí: Kuba. ŽK: 1:0. Diváci: 35.

Petr Fencl, Jan Adámek, Jaroslav Bílek

18.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní technik 30 000 Kč

Asistenti zubních techniků Asistent zubního technika. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Topdent s.r.o. - pracoviště zahradníkova ulice, Zahradníkova, č.p. 330, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Eva Plecitá, +420 602 689 811.

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč

Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení Montéři svítidel. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce:, Židněves č.p. 116, 294 06 Březno u Mladé Boleslavě, , Prvotní kontakt: telefonicky: 326 375 500, e-mail: prace@vyrtych.cz, , Kompletace svítidel., Práce vhodná pro ženy., , Zaměstnanecké výhody: příspěvek na penzijní/životní pojištění.. Pracoviště: Vyrtych a.s. - provozovna, 294 06 Březno u Mladé Boleslavě. Informace: Kateřina Motyčková, +420 326 375 500.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč

Pomocní pracovníci v oblasti těžby a stavebnictví Pomocná síla ve stavebnictví. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce:, stavby v okrese Mladá Boleslav, Ve Skalici č.p. 1393, 293 01 Mladá Boleslav 1 - Mladá Boleslav II, Prvotní kontakt: telefonicky: 13-14 hod., všední dny 778 044 278, emailem: info@dextra-mb.cz nebo osobně: Ve Skalici 1393, Mladá Boleslav, od 13-14 hod., , Požadavky: samostatnost, znalost dokumentace, ŘP sk. B.. Pracoviště: Dextra mladá boleslav s. r. o., Ve Skalici, č.p. 1393, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jana Mayerová, +420 778 044 278.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 8 000 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Ostatní uklízeči a pomocníci. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce:, Jičínská č.p. 1355, Mladá Boleslav III, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Hledáme pracovníka úklidu pro ranní úklid autosalonu, kanceláří a social.zařízení. Pracovní doba PO-PÁ od 8:00 hodin na 4 hodiny denně. Pozice je vhodná pro lidi se zdravotním znevýhodněním (invalidním důchodem). V případě zájmu volejte technikovi zakázky Barboru Jelínkovou, tel.: 731 276 009, email: zamestnani@bleskservis.cz, barbora.jelinkova@bleskservis.cz Nechodit na uvedenou adresu!. Pracoviště: Blesk servis s.r.o.- pracoviště v mb, Jičínská, č.p. 1355, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Barbora Jelínková, +420 731 276 009.

Ilustrační snímek.

Dva roky za pěstí rozhodčímu

Stovky lidí vyrazily ve čtvrtek 24. května na čtvrtý ročník Čachovického "maratonu".
55

OBRAZEM: Čachovický "maraton" poslouží k dobrému účelu

Srážka autobusu s kamionem si vyžádala 10 zraněných

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Celkem 10 zraněných, z toho 2 těžce. To je výsledek ranního střetu autobusu s kamionem u kruhového objezdu mezi Nymburkem a Všechlapy.

Dálnice D1 ve směru z Prahy zažila dopravní kolaps

Střední Čechy – Kolaps dopravy spojený s obrovským zdržením zažívali ve čtvrtek ráno řidiči mířící od Prahy po dálnici D1.

Kostely nabídnou návštěvníkům jedinečné noční zážitky

Střední Čechy – Prohlídka kostela s výkladem i bez, někdy se zaměřením na jeho zvony, varhany či obrazy a sochy nebo běžně nepřístupná místa – a pak hlavně koncerty nejrůznějších žánrů, výstavy a besedy. To jsou hlavní nabídky v rámci programu páteční Noci kostelů, do níž se ve středních Čechách přihlásilo 211 objektů, spravovaných nejen církvemi. Návštěvníky většinou přivítají vpodvečer. Výjimkou jsou Chvatěruby na Mělnicku, kde „noc“ začíná už ranní mší, a dopolední program pro školy v Benešově.

Architekt: Zeleň ve městech má mnoho hledisek. I "obyčejnou“ krásu

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Má zeleň ve veřejném prostoru své místo? Mělo by jí být více? Na to jsme se ptali architekta Davida Mateáska.