Jeho klub však i přes porážku a remízu z posledních dvou kol o dva body vévodí tabulce soutěže. „Více mrzí domácí porážka s Doubravou, kde jsme udělali velké množství chyb v obraně,“ komentuje Souček a jedním dechem dodává, že Jizeran odehrál na hřišti Chotětova skutečně velmi dobrý zápas.
První místo pak je podle jeho slov příjemným překvapením: „Chtěli jsme hrát na špičce tabulky a být v kontaktu s nejlepšími. Určitě jsme se ale nepasovali do role nějakého jasného favorita.“


S podzimem tak panuje v Chotětově spokojenost a v plánu je klidná zima. „Do zimní přípravy s námi asi půjdou dvě nové tváře. Kádr už teď máme poměrně široký, takže nějaké zběsilé posilování ani nutné není,“ hlásí Jaroslav Souček.

DRUHÝ BAKOV

Hned v závěsu za vedoucím Chotětovem je druhý Bakov. Ten o titul půlmistra přišel v posledním kole, když doma překvapivě podlehl Řepovu. To byla pro Bakovské navíc jediná podzimní porážka. „S podzimem může panovat spokojenost, ale dojem jsme si pokazili v posledním zápase. Je to škoda, protože zaváhal i Chotětov a my jsme mohli přezimovat na prvním místě,“ lituje tříbodové ztráty z domácího zápasu předseda SK Bakov Roman Vaněk.


Hráči Bakova neměli podle jeho slov před sezonou jasně dáno, že po sestupu z I. B třídy musí okamžitě vybojovat návrat. „Nechtěli jsme ale hrát druhé housle. Chtěli jsme bojovat o čelo. Teď jak jsou karty rozdané je už cíl jasný – okresní přebor vyhrát,“ hlásí Vaněk. Ale hned dodává: „To ale neznamená, že stojíme o návrat do krajského bahna. Kluky okresní přebor baví, hrajeme si svůj fotbal, nikdo nám nekazí víkendy…“


Stejně jako v Chotětově i v Bakově očekávají klidné zimní přestupové okno. „Nic rozjednaného aktuálně nemáme. Ale podzim ovlivnila řada zranění, v jednu chvíli jsme měli na marodce pět hráčů s poraněnými koleny. Přes zimu by se měli dát dohromady dva dlouhodobě zranění, a to pro nás bude to pravé posílení,“ dodává Roman Vaněk.

TŘETÍ V POŘADÍ

Bronzovou příčku po třinácti odehraných kolech drží fotbalisté Kněžmosta. Ti se ale na vedoucí duo dívají s šesti-, respektive čtyřbodovým odstupem. „Mohli jsme mít ještě více bodů, ale s tím co máme a se třetím místem jsme maximálně spokojeni. Na to, že okres hrajeme v podstatě se sestavou staré gardy, je to paráda,“ neskrývá spokojenost kanonýr Josef Beran. „Na postup nepomýšlíme, ale ještě bychom je chtěli trochu potrápit,“ dodává.

Statistika fotbalového okresního přeboru.