Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. A fotbalisté Chotětova by o tom mohli vyprávět. V případě jakéhokoliv bodového zisku v Kněžmostě, mohli bez ohledu na výsledek druhého Bakova už o tomto víkendu definitivně slavit titul okresního přeborníka. To se ale nestalo. Domácí Josef Šrytr mířil úspěšně dvakrát do černého, což se hostům nepodařilo ani jednou a byl z toho skalp lídra okresního přeboru, který zajistil Kněžmostu prozatímní udržení čtvrtého místa před duem pronásledovatelů. Výhra domácích navíc byla podle průběhu hry zcela zasloužená, zápas mohl skončit i vyšším rozdílem.

Chotětovu pak mohlo titul zajistit zaváhání Bakova v Kropáčově Vrutici. Tady se hrál parádní zápas s pěti góly. Po vyrovnaném prvním poločase vedli hosté jednobrankovým rozdílem. Ve druhém poločase hráli prim domácí, ale jejich střelci nemířili přesně. V době jejich největšího náporu, za stavu 2:2, vlétli hosté do otevřené obrany, Bakovští rozhodli zápas.

Kostelní Hlavno doma prohrálo první poločas s béčkem Kosmonos 0:1. Jeho snahu o vyrovnání ale zhatil kapitán Michal Pokorný, který se šest minut po přestávce nechal vyloučit. V oslabení pak domácí už hostům nestačili a ještě dvakrát inkasovali.

Dlouhá Lhota přivítala Kosořice a k vidění byl pouze průměrný zápas. Po půl hodině hry se po individuální akci uvolnil Limr a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Na konci poločasu Zelbovu ránu Šmelhaus vyrazil, stejně tak i dorážku Lukáše Zdobinského. Následný Šolcův rohový kop prodloužil Limr ke zcela volnému Lukáši Zdobinskému na zadní tyči a ten si tentokrát spravil chuť. Hosté mohli v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky snížit, jenže šance Gruse a Pavlíčka brankou neskončily. Místo toho Kosořičtí chybovali, Limr se řítil do dalšího nebezpečného brejku. První střelu na brankové čáře ještě zastavil Hodboď, z dorážky se již Limr nemýlil. V 55. minutě se hostům podařilo zkorigovat. Malíkovu ránu vyrazil Charvát jen před sebe, Darmoš si míč hodil vedle gólmana a ani dobíhající Lukáš Zdobinský už nedokázal zabránit první brance Kosořic. V 85. minutě ještě Kamberov sklepl dlouhý míč pro Zelbu, který pěkným obloučkem překonal brankáře a stvrdil vítězství domácích.

Poslední Bezno drželo s Doubravou krok v prvním poločase, po němž vedl domácí favorit nejtěsnějším rozdílem. V tom druhém už se probudil Josef Nedošetko a čtyřmi góly rozhodl zápas.

Bělá doma uhrála klíčové body proti Zdětínu. Po bezbrankovém poločase se domácí dvakrát prosadili. Vzhledem k tomu, že Kropáčova Vrutice hrála za nula, zvětšil se náskok Bělských na třinácté místo na rozdíl osmi bodů, což dvě kola před koncem znamená, že Slavoj doprovodí Bezno pro příští sezonu o patro níž. Rejšické béčko doma přestřílelo Řepov. Hosty poslal do vedení Kohout, domácí utkání za čtvrt hodiny otočili, na což ještě Řepovští odpověděli. Do kabin šli ale s vedením 3:2 přeci jenom domácí. Po přestávce pak hosté inkasovali tři góly a dvě červené karty od sudího Chládka.

Okresní přebor – 24. kolo

K. Hlavno – Kosmonosy B 0:3 (0:1)
Branky: 30. a 90. Beran, 62. Štěpánek. Rozhodčí: Černý. ŽK: 3:2. ČK: 51. Pokorný (KH). Diváci: 50.

Kropáčova Vrutice – Bakov 2:3 (0:1)
Branky: 70. Čakrt, 84. Korec – 22. Takač, 65. Hozák, 85. Vitmajer. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Kněžmost – Chotětov 2:0 (1:0)
Branky: 15. a 60. Šrytr. Rozhodčí: Kubát. ŽK: 2:3. Diváci: 130.

Doubrava – Bezno 6:0 (1:0)
Branky: 67., 70., 82. a 90. Nedošetko, 25. Vít, 59. Bárta. Rozhodčí: Halbich. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

Dl. Lhota – Kosořice 4:1 (2:0)
Branky: 31. a 48. M. Limr, 45. L. Zdobinský, 84. Zelba – 55. vlastní. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Bělá p. Bez. – Zdětín 2:0 (0:0)
Branky: 68. Vild, 83. Rokos. Rozhodčí: Tylchert. ŽK: 1:1. Diváci: 65.

Rejšice B – Řepov 6:2 (3:2)
Branky: 18. a 70. Bláha, 10. Jaroš, 38. Kořínek, 50. Pečínka, 78. Mareš – 2. Kohout, 23. Vaněk. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 0:3. ČK: 72. Bonomo, 75. Gereg (oba Řepov). Diváci: 50.

Petr Fencl, Jan Adámek, Jaroslav Bílek