Chotětov jistotu ještě nemá, Kropáčova Vrutice už ale ano

Mladoboleslavsko – Dvě kola před koncem ještě není jisté jméno přeborníka, dvou sestupujících ale už ano.

8.6.2018

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. A fotbalisté Chotětova by o tom mohli vyprávět. V případě jakéhokoliv bodového zisku v Kněžmostě, mohli bez ohledu na výsledek druhého Bakova už o tomto víkendu definitivně slavit titul okresního přeborníka. To se ale nestalo. Domácí Josef Šrytr mířil úspěšně dvakrát do černého, což se hostům nepodařilo ani jednou a byl z toho skalp lídra okresního přeboru, který zajistil Kněžmostu prozatímní udržení čtvrtého místa před duem pronásledovatelů. Výhra domácích navíc byla podle průběhu hry zcela zasloužená, zápas mohl skončit i vyšším rozdílem.

Chotětovu pak mohlo titul zajistit zaváhání Bakova v Kropáčově Vrutici. Tady se hrál parádní zápas s pěti góly. Po vyrovnaném prvním poločase vedli hosté jednobrankovým rozdílem. Ve druhém poločase hráli prim domácí, ale jejich střelci nemířili přesně. V době jejich největšího náporu, za stavu 2:2, vlétli hosté do otevřené obrany, Bakovští rozhodli zápas.

Kostelní Hlavno doma prohrálo první poločas s béčkem Kosmonos 0:1. Jeho snahu o vyrovnání ale zhatil kapitán Michal Pokorný, který se šest minut po přestávce nechal vyloučit. V oslabení pak domácí už hostům nestačili a ještě dvakrát inkasovali.

Dlouhá Lhota přivítala Kosořice a k vidění byl pouze průměrný zápas. Po půl hodině hry se po individuální akci uvolnil Limr a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Na konci poločasu Zelbovu ránu Šmelhaus vyrazil, stejně tak i dorážku Lukáše Zdobinského. Následný Šolcův rohový kop prodloužil Limr ke zcela volnému Lukáši Zdobinskému na zadní tyči a ten si tentokrát spravil chuť. Hosté mohli v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky snížit, jenže šance Gruse a Pavlíčka brankou neskončily. Místo toho Kosořičtí chybovali, Limr se řítil do dalšího nebezpečného brejku. První střelu na brankové čáře ještě zastavil Hodboď, z dorážky se již Limr nemýlil. V 55. minutě se hostům podařilo zkorigovat. Malíkovu ránu vyrazil Charvát jen před sebe, Darmoš si míč hodil vedle gólmana a ani dobíhající Lukáš Zdobinský už nedokázal zabránit první brance Kosořic. V 85. minutě ještě Kamberov sklepl dlouhý míč pro Zelbu, který pěkným obloučkem překonal brankáře a stvrdil vítězství domácích.

Poslední Bezno drželo s Doubravou krok v prvním poločase, po němž vedl domácí favorit nejtěsnějším rozdílem. V tom druhém už se probudil Josef Nedošetko a čtyřmi góly rozhodl zápas.

Bělá doma uhrála klíčové body proti Zdětínu. Po bezbrankovém poločase se domácí dvakrát prosadili. Vzhledem k tomu, že Kropáčova Vrutice hrála za nula, zvětšil se náskok Bělských na třinácté místo na rozdíl osmi bodů, což dvě kola před koncem znamená, že Slavoj doprovodí Bezno pro příští sezonu o patro níž. Rejšické béčko doma přestřílelo Řepov. Hosty poslal do vedení Kohout, domácí utkání za čtvrt hodiny otočili, na což ještě Řepovští odpověděli. Do kabin šli ale s vedením 3:2 přeci jenom domácí. Po přestávce pak hosté inkasovali tři góly a dvě červené karty od sudího Chládka.

Okresní přebor – 24. kolo

K. Hlavno – Kosmonosy B 0:3 (0:1)
Branky: 30. a 90. Beran, 62. Štěpánek. Rozhodčí: Černý. ŽK: 3:2. ČK: 51. Pokorný (KH). Diváci: 50.

Kropáčova Vrutice – Bakov 2:3 (0:1)
Branky: 70. Čakrt, 84. Korec – 22. Takač, 65. Hozák, 85. Vitmajer. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Kněžmost – Chotětov 2:0 (1:0)
Branky: 15. a 60. Šrytr. Rozhodčí: Kubát. ŽK: 2:3. Diváci: 130.

Doubrava – Bezno 6:0 (1:0)
Branky: 67., 70., 82. a 90. Nedošetko, 25. Vít, 59. Bárta. Rozhodčí: Halbich. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

Dl. Lhota – Kosořice 4:1 (2:0)
Branky: 31. a 48. M. Limr, 45. L. Zdobinský, 84. Zelba – 55. vlastní. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Bělá p. Bez. – Zdětín 2:0 (0:0)
Branky: 68. Vild, 83. Rokos. Rozhodčí: Tylchert. ŽK: 1:1. Diváci: 65.

Rejšice B – Řepov 6:2 (3:2)
Branky: 18. a 70. Bláha, 10. Jaroš, 38. Kořínek, 50. Pečínka, 78. Mareš – 2. Kohout, 23. Vaněk. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 0:3. ČK: 72. Bonomo, 75. Gereg (oba Řepov). Diváci: 50.

Petr Fencl, Jan Adámek, Jaroslav Bílek

Autor: Jaroslav Bílek, Redakce

8.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 800 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Montážní dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce:, Nepřevázka č.p. 147, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 730 167 105 (po-pá 9-14 hod.) nebo osobně: Staroměstské náměstí 107, Mladá Boleslav (po-pá 9-14 hod.), , Zaměstnanecké výhody: příspěvek na ubytování, příspěvek na dopravu, firemní svozy.. Pracoviště: Daha-real s.r.o.- pracoviště nepřevázka, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jiří Šíma, +420 730 167 105.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 11 000 Kč

Asistenti pedagogů Asistenti pedagogů. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Školní č.p. 74, 294 04 Dolní Bousov, , Prvotní kontakt: e-mail: skola@zsdb.cz, , Vhodné i pro osoby zdravotně znevýhodněné., , Kurz asistenta pedagoga výhodou.. Pracoviště: Základní škola t.g. masaryka dolní bousov, okres mladá boleslav, Školní, č.p. 74, 294 04 Dolní Bousov. Informace: Kateřina Karnová, +420 778 061 728.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 14 240 Kč

Ostatní specialisté v oblasti zdravotnictví jinde neuvedení Pracovní terapeuti. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14240 kč, mzda max. 21470 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Lípy č.p. 15, 293 06 Kosmonosy, , Prvotní kontakt: e-mail: eva.cadilova@plkosmonosy.cz, , Nabízíme volné pracovní místo pracovního terapeuta pro oddělení K20 (detoxikační, resocializační a psychoterapeutické)., Kvalifikační předpoklad: ÚSO (maturita). Bližší informace poskytne MgA. Michal Segert na tel.č. 326715870 nebo na emailu: michal.segert@plkosmonosy.cz. Pracoviště: Psychiatrická nemocnice kosmonosy, Lípy, č.p. 15, 293 06 Kosmonosy. Informace: Eva Čadilová, +420 326 715 731.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 15 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři Řidiči. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, U Cukrovaru č.p. 34/4, Benátky nad Jizerou II, 294 71 Benátky nad Jizerou 1, , Prvotní kontakt: tel.: 724 346 087 (po-pá 9-15 hod.), e-mail: kopalova@pradelnabenatky.cz, , Vhodné i pro osoby zdravotně znevýhodněné., , Do naší moderně vybavené prádelny v Benátkách nad Jizerou, hledáme kolegyňku/kolegu na pracovní místo řidiče. , Náplň práce: rozvoz a sběr prádla služebním automobilem/dodávkou. , Úvazek: částečný úvazek (96 hod/měsíčně). Pozice vhodná pro OZP. Jednosměnný provoz. Příplatky v sobotu a ve státní svátek, Q odměny.. Pracoviště: Lmjko s.r.o. - pracoviště benátky, U Cukrovaru, č.p. 34, 294 71 Benátky nad Jizerou 1. Informace: Jana Kopalová, +420 724 346 087.

Chibuk Destruction Derby.

Závody, které většina aut nepřežije

Pavel Bláha odchází z Rejšic do Zdětína.

Kosmonosy nakupovaly v Hradišti

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

V práci to jde, volný čas je bída, míní Středočeši

Střední Čechy – Aktuálně kraj není úplně na chvostu celorepublikového srovnání jako loni, ale z posledního 14. místa mezi kraji poskočil na 12. příčku. Takové výsledky nabídl čerstvě zveřejněný srovnávací výzkum Místo pro život. V jeho rámci analytici agentury Datank vyhodnocují data z nezávislých zdrojů i údaje z průzkumu, při němž bylo osloveno 2800 lidí.

Trestat za vysvědčení? Nesmysl, říká psycholožka

Střední Čechy - Každý rodič by měl mít představu, jaké vysvědčení jeho ratolest domů přinese. Trestat za vysvědčení je nesmysl, je výsledkem minimálně půlroční práce a není žádným překvapením. Takový názor má Jaroslava Štětinová, ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Středočeského kraje. „Možná by si spíše měl rodič sáhnout do svědomí, zda udělal vše pro to, aby jeho dítě obstálo,“ podotýká.

Víkend s historií, uměním, pivem i pod parou

Střední Čechy – Kdo je skalním milovníkem houbaření, má asi před víkendem jasno: o volných dnech vyrazí do lesa. Už před týdnem se šířily zvěsti o tom, jak se situace zlepšila: vedle hříbků a holubinek lze sklízet i křemenáče – a kdo má štěstí, kápne i na lišky. A v týdnu leckde nepřehlédli ani lidé ve městech, že béžové kloboučky místy vykoukly i z trávníků v parcích. Jen je třeba procházet přírodou citlivě a vyhledávat vlhčí místa.