Benešovští udeřili poprvé už po necelých dvanácti minutách. Zhruba stejnou dobu před koncem pak přidali pojistku. Podle svého trenéra Luboše Zákostelského bylo vidět, že si jeho tým po výhře v Tachově věří. „Zaslouženě jsme vyhráli. Po celých devadesát minut jsme byli nebezpečnější a kromě dvou gólů jsme si vytvořili i další šance."

Zaváhání Západočechů a také Vltavínu s Žižkovem využila dvojice Středočechů z Prahy-východ. Zápy i Jirny zvládly krajská derby s Dobrovicí, respektive v Králově Dvoře za tři body a s dvoubodovou ztrátou jsou nejbližšími pronásledovateli vedoucí Chrudimi.

Dobrovičtí neodehráli v Zápech špatný zápas, ale produktivita byla jasně na straně domácích. Hosté se poprvé prosadili až za stavu 3:0. Dobrou formu posledních týdnů potvrdil kapitán Záp, který dva góly připravil a jeden, nakonec rozhodující, sám vstřelil.

Jirenští ukončili přes dva zápasy trvající neprůstřelnost královodvorského brankáře Boháče hned v úvodních minutách. Šťastného branka po trestném kopu zůstala přes šance na obou stranách jedinou v celém utkání.

Lídr z Chrudimi se vrátil na vítěznou vlnu proti Štěchovicím, které vyšly podruhé v řadě i na jaře naprázdno a znovu jedinou brankou. Favorit Bustův tým téměř do ničeho nepustil, sám našel recept na zdolání pozorné obrany na čele se skvěle chytajícím Sňozíkem čtvrthodiny před koncem. Gólové standardce předcházelo vyloučení štěchovického stopera Maršálka po druhé žluté kartě.

Nejhubenější výsledek určený shodně proměněnou penaltou v prvním poločase potěšil zachraňující se Benátky v duelu s Mostem a také Kolín v Brozanech. Ex-druholigový tým zabodoval po dlouhých pěti kolech. „Bylo to utrpěný vítezství," přiznal trenér Tomáš Staněk, jehož hráči se na hřišti v odvetách doma nebezpečného soupeře museli strachovat o hubený náskok až do konce.

ČFL – VLOŽENÉ 36. KOLO

Benátky n. J. – Most 1:0 (1:0)
Branka: 6. Kateřiňák z pen. Rozhodčí: Vít. ŽK: 2:4. Diváci: 160.

Brozany – Kolín 0:1 (0:0)
Branka: 27. Brunclík z pen. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 3:3. Diváci: 132.

Králův Dvůr – Jirny 0:1 (0:1)
Branka: 2. Šťastný. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 4:1. Diváci: 100.

Benešov – Domažlice 2:0 (1:0)
Branky: 12. Čapek, 78. Kučaba. Rozhodčí: Rejžek. ŽK: 4:5. Diváci: 210.

Zápy – Dobrovice 4:1 (2:0)
Branky: 31. a 87. Matějka, 39. Kalivoda, 72. Putz – 84. Bernát. Rozhodčí: Vodrážka. ŽK: 2:0. Diváci: 210.

Chrudim – Štěchovice 1:0 (0:0)
Branka: 76. Rybička. Rozh.: Ulrich. ŽK: 2:6. ČK: 75. Maršálek (Št.). Diváci: 280.

Ostatní výsledky: Loko Vltavín – V. Žižkov 0:0, pen. 2:4, Tachov – Písek 2:3 (0:2), Táborsko B – Převýšov 2:0 (0:0).

19. Čáslav 25  3 1 1 20 ­19:63 12

Mostu bylo odečteno šest bodů za to, že v minulosti nezaplatil za zahraničního hráče. Union 2013 ze soutěže odstoupil, jeho výsledky byly anulovány.