Vše si jistě plánovali trochu jinak. A teď už je situace kritická. Že budou mít po čtyřech kolech jediný bod, Středočeši nečekali asi ani v nejčernějším snu. Boleslavští mají daleko k týmu, který obsadil v předešlých sezonách dvakrát čtvrté místo.

V novém ročníku sebrali body jen Karviné, se kterou ve druhém kole uhráli remízu 1:1. Před týdnem schytali debakl 0:3 od Liberce. Výkon nebyl ani o píď lepší. „Vyvodíme důsledky,“ říkal po utkání generální sportovní manažer Dušan Uhrin mladší.

Slova se v týdnu proměnila v činy. Jednotliví hráči dostali pokuty v různé výši. Obránce Čmovš a brankář Diviš byli přeřazeni do juniorky.

„Dostáváme góly po individuálních chybách, jakých by se zkušení hráči dopouštět neměli, neproměňujeme šance, kterých si vytváříme dost,“ má jasno o hlavních nedostatcích prezident klubu Josef Dufek.

„Paradoxně bude asi dobře, že nás nečeká snadný soupeř. Nepotřebujeme tým razantně posílit, potřebujeme se dát psychicky dohromady, začít proměňovat šance a možná také mít trochu více štěstí v ofenzivě,“ dodal Dufek s výhledem na nejbližší utkání.

Optimismu ale poněkud brzdí marodka. Zraněný kotník nechává nadále mimo hru režiséra hry Matějovského. Nejistý je podle informací z klubu také start Lukáše Magery. Jednoho z mála hráčů, o jehož výkonu se trenér Uhrin vyjádřil po domácím výbuchu alespoň trochu pozitivně, zlobí natažený stehenní sval.
„Současný stav mužstva není o trénování, ale o myšlení hráčů. Klesli jsme na ligové dno a musíme se co nejdříve dát dohromady, začít se rvát o každý bod a dostat se z momentální výsledkové krize třeba i proti favorizované Slavii,“ burcuje kouč Uhrin.

Jako o tradičně silném soupeři, který má po posílení zvuk i za hranicemi, mluví o Slavii obránce Lukáš Pauschek „Pro nás je to možná o to větší výzva,“ řekl a přiznal, že Liberec si se spoluhráči vyříkali. „Teď je na každém, aby si to uvědomil, vyvaroval se chyb a podal co nejlepší výkon. Je to o jednom zápase, který to může zlomit a hodně nás nakopnout. Pokud začneme hrát, co nám je vlastní – kombinačně, po zemi, tak se nebojím, že bychom neuspěli.“ 

MALÁTNÝ MISTR

Ani klub z Vršovic ale nezačal ligu nějakou dechberoucí jízdou. S osmi body ovšem zůstal v těsném kontaktu s čelem tabulky.

Slavia vstoupila do nové sezony utrápenou výhrou nad Teplicemi, poté remizovala v bezbrankovém zápase s Ostravou. Před týdnem Pražané sehráli doposud nejpovedenější souboj s Jihlavou, kterou doma porazili 2:0. Přesto se často potýkají s negativními názory na předvedenou hru.

Své si s fanoušky užil především turecký záložník Halil Altintop. Bratr slavnějšího Hamila si příznivce červenobílých na svou stranu zatím rozhodně nezískal.
Vše umocnila marná snaha procpat se do základní skupiny Ligy mistrů, vysněnou účast v milionářské soutěži překazil kyperský APOEL.

Slavia bude chtít neúspěch odčinit a minimálně výsledkově navázat na souboj s Jihlavou. Boleslav zase potřebuje okamžité body, které by tým alespoň po psychické stránce uklidnily. Cenu zlata by pro partu od Jizery zřejmě měla i remíza…