Lídr z Chotětova doma potvrdil proti Vrutici roli favorita. Zápas začal náporem, ze kterého vytěžil dvoubrankový náskok. Hostům, kteří si za celý první poločas nevytvořili žádnou šanci, ale patřil úvod toho druhého, když Holub krásnou střelou snížil na 1:2. To ale bylo od hostů vše a ani domácí se snížením nenechali vyvést z konceptu. Postupně přidali ještě další tři branky a upevnili si pozici na čele tabulky.

V souboji ze středu tabulky se nakonec překvapivě na Sahaře radovaly Kosořice. Úvodní čtvrthodina byla spíše seznamovací. Poté zahrozili fotbalisté Kosořic. Míč po rohovém kopu Pokorného usměrnil Macháč hlavou mimo dosah brankáře, jenže spoluhráči pomohli. Stejně tak i vzápětí, kdy Macháč ani Kraus neprostřelili houštinu těl. Hosté měli více ze hry a byli i nebezpečnější v pokutovém území. Scházelo však více přesnosti a razance v zakončení. Jako ve 32. minutě Pokorného míč mezi obránce převzal Macháč, ale zakončil mimo branku. Z protiútoku se výrazněji o slovo přihlásil boleslavský kanonýr. Strnadovi se podařilo uniknout po pravé straně a přízemní centr úspěšně zakončil mladý Mikšík – 1:0.

Z druhého poločasu uběhlo pouhých pět minut a naopak přibyla jedna branka. Kosořičtí podnikli rychlý výpad, Malík nacentroval a za střet Macháče s brankářem nařídil rozhodčí pokutový kop. Exekuci si vzal na starost Malík a razantní střelou srovnal stav. V 63. minutě vběhl na hřiště střídající Jakubův, který se okamžitě zapojil do další akce Kosořic. Po autovém vhazování se uvolnil Pokorný, odcentroval a odraženého míče se zmocnil Macháč. Tomu se podařilo z hranice vápna vystřelit slabší nohou přesně k tyči a hosté druhou brankou dokonali obrat. Už v nastaveném čase domácí stoper nastřelil dotírajícího Pokorného, který se řítil sám na brankáře. Své sólo zakončil úspěšnou kličkou a střelou do prázdné branky pečetil výhru Kosořic. To už domácí dohrávali v oslabení. Valenta za kritiku rozhodčího musel v 88. minutě do sprch.

Kněžmost doma jasně deklasoval bezzubé Bezno. Už v poločase vedli domácí rozdílem tří branek, po obrátce ještě další dvě branky přidali.

V Doubravě se hrál oboustranně pohledný fotbal. Domácí se dostali po dvaceti minutách do dvoubrankového vedení, na které odpověděl snížením z penalty Smékal. Třicet minut před koncem se nechal hloupě vyloučit za povídání si s rozhodčím Jeleček a hosté si vytvořili tlak s řadou šancí. Všechny však gólman Filla i s dávkou štěstí ustál.

Fotbalisté rezervy Hradiště vedli v azylu benátecké umělky ještě čtvrt hodiny před koncem zápasu nad Čejeticemi 2:0. Pak se ale do hlavní role zápasu obsadil hostující obránce Lukáš Průcha, který nejprve dvě branky dal a v poslední minutě ještě připravil vítěznou pro útočníka Petra Plintoviče. Ten pak závěr zápasu komentoval: „Fotbal je prostě krásnej. Otočit takto zápas, ještě navíc gólem v poslední minutě, to je jak říká Ringo Čech těch deset sekund, který ženský nemaj."

Okresní přebor – 16. kolo
Akuma – Kosořice 1:3 (1:0)
Branky: 33. Mikšík – 51. Malík, 63. Machač, 93. Pokorný. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 4:2. ČK: 88. Valenta (A). Diváci: 80. Hráč zápasu: P. Hanzlík – Machač.

Doubrava – Bělá 2:1 (2:1)
Branky: 19. Šelemberk, 21. Vít – 29. Smékal. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 2:4. ČK: 57. Jeleček (D). Diváci: 60. Hráč zápasu: Šelemberk – Smékal.

Chotětov – K. Vrutice 5:1 (2:0)
Branky: 11. a 82. Souček, 44. Pečenka, 65. Nežerka, 90. Bůžek – 46. Holub. Rozhodčí: Bohuslav. ŽK: 2:5. Diváci: 165. Hráč zápasu: Souček – Bohata.

Kněžmost – Bezno 5:0 (3:0)
Branky: 45. a 52. M. Moc, 23. Chlup, 28. Kastner, 69. J. Beran. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 1:1. Diváci: 130. Hráč zápasu: M. Moc – nikdo.

MSK B – Čejetice 2:3 (1:0)
Branka: 9. Nohýnek, 61. Tomašov – 74. a 86. Průcha, 89. Plintovič. Rozhodčí: Janda. ŽK: 4:1. Diváci: 60. Hráč zápasu: Nohýnek – Průcha.

Rejšice B – Čistá 1:0 (0:0)
Branka: 78. Kučera. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 1:1. Diváci: 62.

Kosmonosy B – K. Hlavno
*odloženo na 19. dubna

Petr Fencl, Jaroslav Bílek, Jan Adámek