Jivina v derby nepotvrdila roli favorita a před dvěma stovkami diváků doma jenom remizovala s nováčkem z Mukařova. Skóre prestižního duelu ve 31. minutě Jiří Musil, za hosty vyrovnal dvacet minut před koncem zápasu Krejza.

Březno začalo zápas v Čisté náporem a zaslouženě šlo do vedení. Domácí ale ještě do poločasu dokázali vyrovnat a stav 1:1 drželi až do 76. minuty. Pak šli ale po hrubce do vedení opět hosté a náskok dokázali navyšovat. Definitivní tečkou pak byla červená karta pro domácího Macka a gól z penalty na konečných 1:4.

Sporting zle narazil na Klášteře. S chutí hrající domácí si smlsli na chybujícím soupeři a uštědřili mu debakl 8:3. Vysoké výsledky se zrodily i ve zbylých dvou zápasech – Bousov doma v souboji béček porazil Bělou 5:1 a rezerva Bakova rozstřílela Branžež 7:0.

III. třída sk. A – 3. kolo

Židněves – SKP 2:3 (27. a 78. Měkota – 15. a 40. Tomš, 6. Zezula), Čistá – Březno 1:4 (31. Macko – 3. a 76. Jeleček, 80. a 87. Svoboda), Jivina – Mukařov 1:1 (31. Musil – 67. Krejza), Klášter – Sporting 8:3 (5., 39. a 51. J. Kandráč, 7., 56. a 61. Železný, 25. Král, 68. Rössler – 28. a 70. Javůrek, 75. Kvapil), DBSK B – Bělá B 5:1 (32. a 86. M. Šolc, 44. a 63. Dajč, 65. Havel – 27. Slobodzian), Branžež – Bakov B 0:7 (61. a 80. Košvanec, 7. Vávra, 18. Resl st., 41. Šavrda, 41. Hozák, 64. T. Vitmajer).

Rejšice se v závěru moc zlobily

Krnsko doma proti béčku Pěčic potvrdilo roli favorita a po výhře 4:0, která je pro hosty ještě milosrdným vyjádřením dění na hřišti, si drží společně s Akumou stoprocentní bilanci.

Tu si stejným výsledkem zajistili i Saharští. Ti pro změnu zdolali béčko Horek. Hostům nelze upřít snahu, ale na skvěle hrající domácí to stačit nemohlo. Hlavně autor dvou branek Strnad dělal hostům velké potíže.

Uspěl i další sestupivší celek z okresního přeboru. Hlavně zásluhou dvou přesných hlaviček vytáhlého Bartoše porazily Čejetice doma luštěnické béčko 3:1. „A to mohl dát ještě dalších pět gólů,“ uvedl na Bartošovu adresu domácí brankář Hubáček.

Velmi špatný vstup do soutěže zažívá jeden z aspirantů na boje o přední příčky. Předměřice se po třech kolech krčí na posledním místě tabulky bez jediného bodu. Naposledy nestačily na Struhy, které naopak boří předsezónní předpoklady a bez porážky drží pěkné čtvrté místo. Po dvou remízách se proti Předměřicím radovaly z prvního tříbodového zisku, který si zajistily už v prvním poločase. Ten vyhráli domácí 2:1, a protože se po změně stran už žádná branka neurodila, mohli ve Struhách slavit.

Struhy – Předměřice 2:1 (16. Bucek, 38. Michal – 37. K. Prager), Krnsko – Pěčice B 4:0 (20. a 30. Prskavec, 62. Firický, 90. Hrdlička), Čejetice – Luštěnice B 3:1 (25. a 64. Bartoš, 21. Průcha – 72. Obrázek), Akuma – Horky B 4:0 (36. a 80. Strnad, 48. Kopecký, 83. Gregor), Nemyslovice – Strašnov 3:8 (14. Petr Vonášek, 33. Šámal, 34. Zeyval – 53., 58. a 88. Flodrman, 37. vlastní, 63. Hladík, 67. Matuna, 75. Rychtera, 82. Kubín), Žerčice – Ledce 1:1 (65. Bucek – 30. Dobruský).

I. A třída: Luštěnice - Pěčice.