Skvělého výsledku dosáhli fotbaloví dorostenci Čechie Čejetice v minulé mistrovské sezoně. Stali se vítězi double, když vyhráli okresní přebor, a postoupili tak do krajské soutěže, i okresní pohár. Trenér Tomáš Korec tak měl důvod ke spokojenosti, kterou nezakrýval.

Jak byste hodnotil minulou sezonu?
Byla to skvělá sezona a netajím se tím, že to byl zatím můj největší trenérský úspěch. Postup do kraje jsme vybojovali zaslouženě, Pohár byl třešničkou na dortu. Úspěch to je o to větší, že ho dosáhl mladý tým.

Kdo byl vaším nejlepším hráčem v uplynulém ročníku?.
Nerad bych někoho vyzdvihoval, protože to byl týmový úspěch. Jedno jméno však uvést musím – je to Tomáš Dufek. Bez něho by byl jak postup, tak pohárové vítězství velmi těžké. Vždyť nastřílel devětadvacet branek a to ještě v několika těžkých utkáních nastoupil v brance a družstvo podržel neskutečným výkonem Navíc je to v dobrém slova smyslu hecíř, který dokáže burcovat na hřišti i v kabině. A kluci mu bezmezně věřili.

Jaké si dáváte cíle v krajské soutěži?
Byl by nesmysl vyslovovat nějaká velkohubá prohlášení, že budeme hrát někde na špici. Náš cíl je jasný, udržet se a zabydlet v soutěži kraje a především neupustit od pohledného kombinačního fotbalu, jaký jsme předváděli v loňské sezoně.

JIŘÍ WIMER