„Společně s mým asistentem (Janem Novotným) jsme byli po zápase odvoláni,“ potvrdil Jan Buryán. Vaz jim zlomila nedělní domácí porážka s Převýšovem (3:4). Celek od Jizery se po ní propadl na šestnáctou příčku osmnáctičlenného pelotonu, do jara vstupoval z patnácté. „Nebyli jsme spokojeni s výsledky v domácích zápasech, kdy jsme z devíti možných bodů získali jediný,“ uvedl sportovní manažer Petr Spousta.

Buryán s týmem k podzimním devatenácti bodům přidal osm za penaltové porážky v Brozanech a se Štěchovicemi a výhry v Čížové a Nymburku.
Tříbodové zisky na hřištích soupeřů ze dna tabulky ale degradovaly nezdary na vlastním trávníku.

Proti Písku Benátečtí ztratili zápas, přestože od úvodních minut vedli a hráli prakticky celou dobu proti deseti. S Převýšovem si kolaps zopakovali. K zisku nestačilo ani vedení 2:0 a později 3:2. Východočeši v závěru dokonali obrat z penalty. „Z utkání jsme všichni zklamaní. Soutěž je ještě dlouhá, doufám, že se kluci ještě poperou o záchranu či dohrají se vztyčenou hlavou. Už u toho ale nebudu já,“ uzavřel Buryán svou benáteckou kapitolu.

Jméno jeho nástupce vedení klubu v úterý večer ještě neprozradilo. Hráčům by měl být nový kormidelník představen ve středu. „Máme někoho v hledáčku, potvrdit ho ale ještě nemohu,“ sdělil Petr Spousta. Už v sobotu dopoledne čeká Benátky velmi důležitý záchranářský duel v Litoměřicích.