Australan v české fotbalové lize? V jarní části Gambrinus ligy možná ano. A dokonce v dresu Mladé Boleslavi.

Už týden je totiž na testech ve středočeském klubu osmnáctiletý Kerem Bulut z australského Sydney. „Je to mladý útočník,“ prozradil sportovní ředitel FK Mladá Boleslav Zdeněk Kudela. „Dostali jsme na něj doporučení od agentury Sport Invest, s níž spolupracujeme, a také jsme to konzultovali s trenérem Lavičkou, který v Australii působí,“ dodal.

Podle Kudely je vše na nejlepší cestě k podepsání smlouvy. „Hráč se jeví velmi dobře a zřejmě s ním FK Mladá Boleslav podepíše profesionální smlouvu,“ prozradil Kudela. Jak se v Mladé Boleslavi líbí samotnému Bulutovi?

Jak jste se dozvěděl o zájmu Mladé Boleslavi?
Kontakt zprostředkoval můj agent. Původně jsem však měl namířeno do Itálie, což nedopadlo, tak jsem teď v České republice.

Co jste věděl o České republice před svým příjezdem?
Abych pravdu řekl, tak jsem moc informací neměl. Snad jen to, že jste prohráli na mistrovství Evropy s Tureckem. Mám totiž turecké kořeny.

Je to vaše první zkušenost s fotbalem mimo Austrálii?
S mládežnickou reprezentací Austrálie jsem procestoval skoro celý svět. Ale co se týká klubového angažmá, tak je to moje první zkušenost.

Odehrál jste za Boleslav i přípravný zápas. Jaký z něj máte pocit?
Měl jsem obrovskou radost, že se mi podařilo dát gól. I celkově jsem hodnotil svůj výkon pozitivně.

Jak dlouho budete na testech v Mladé Boleslavi?
S týmem jedu na soustředění do Turecka a pak se uvidí, co bude dál. Takže samotné testy budou trvat asi dva a půl týdne.

Máte už nějaké informace, zda vám Boleslav nakonec nabídne smlouvu?
Věřím, že ano. Ale jak říkám, vše se rozhodne až po tureckém soustředění.