Fotbalisté Dobrovice přezimují ve své divizní skupině na druhém místě s pětibodovou ztrátou na vedoucí Novou Paku.

A právě dnes vstoupí pod vedením trenéra Petra Hejna do zimní přípravy. A jak lze tušit, v podání dobrovického kouče asi nečeká hráče žádná selanka. „Klasická zimní příprava, tak jak jí fotbalisté znají – dlouhá, těžká a náročná," nehledá v ní žádnou vědu dobrovický kouč.

Kromě přípravy v domácích podmínkách dobrovických sportovišť bude tým také trénovat v kryté hale v Milovicích, na umělkách v okolí a také jej čeká týdenní soustředění na horách. „Máme vyjednaný pobyt ve vojenské zotavovně ve Špindlu. To je, co se sportovního a regeneračního zázemí týká, nejlepší barák na horách," těší se na zpestření přípravy Hejno. Pojede do známého prostředí, připravoval zde také tým během angažmá v Ovčárech.
Kromě kryté haly, posilovny a regenerace se hráči mohou těšit na tenis či squash, dojde i na obávané běžky. „Ale to bude spíš pro zpestření. Žádné honění po horských hřebenech na lyžích nehrozí," koriguje možné obavy horších lyžařů Hejno.

Kromě nabírání fyzičky čeká Dobrovické také řada přátelských zápasů. Ten nejpikantnější hned na úvod přípravy. „V sobotu hrajeme s druholigovým Hradcem Králové," hlásí trenér druhého týmu divize.

Ale to nebude jediný soupeř z druhé nejvyšší české soutěže. 8. února si to zkusí Cukrovarníci proti Pardubicím.

Dalšími soupeři budou třetiligová Admira Praha, divizní celky Štětí, Úval, Brozan a Nového Boru, juniorky Mladé Boleslavi a Jablonce nad Nisou a A-třídní Rejšice a Dlouhá Lhota.

A s jakým kádrem začne dnes nepopulární zimní příprava v Dobrovici? „Je totožný s podzimním, nejspíš budeme zkoušet tři nové hráče. Ale pokud má jít o posilu, tak chci jít cestou kvality. Ten hráč musí být lepší než ti, které tu mám. Rozhodovat samozřejmě bude i ekonomika," řekl na adresu případných změn v kádru Hejno.

Rezervní tým Picavy začne s přípravou v sobotu a během zimy se utká se čtyřmi týmy hrajícími krajský přebor (Jičín, Sedmihorky, Ovčáry, Čelákovice), s dorostem FK Mladá Boleslav, s Vykání (I.B třída) a se Sendražicemi (III. třída).