Zatímco na mladoboleslavském městském stadionu vrcholila základní skupina Tipsport ligy, odehrála se o víkendu i další přípravná utkání. K týmům z ČFL se přidaly i celky z krajských soutěží.

Dobrovice – Kutná Hora 5:1
Po Benátkách, které divizního soupeře z Kutné Hory porazily před týdnem, přehrála tohoto soupeře i Dobrovice. „Máme desítku nových hráčů, takže je to pořád o zkoušení sestavy a sehrávání," řekl na úvod hodnocení zápasu kouč Dobrovice Petr Hejno. Jeho tým od třetí minuty prohrával 0:1, ale už v poločase to bylo 3:1. „Osmdesát procent zápasu jsme byli lepším týmem, ale nebylo to na jednu bránu, to zase ne," uznal kvalitu divizního soupeře Hejno.
Dobrovické čeká dnes odjezd na soustředění do Heřmanic v Podještědí. „Máme tak dispozici umělku, takže na hráče čeká pět tréninkových jednotek za den. Kromě toho je čekají také běžky, ale to spíš jako regenerace, než nabírání kondice," přibližuje plán soustředění Hejno. Jeho tým v Heřmanicích odehraje i dva zápasy – zítra proti Turnovu, v sobotu dorazí juniorka pražské Sparty.
Branky: Zikmunda, Kadeřábek, Volf, Bernát, R. Skuhravý.

Čáslav – Benátky 0:1 pk
Fotbalisté Benátek měli v plánu v sobotu odehrát dva zápasy, nakonec byl ten odpolední proti A-třídním Horkám zrušen. Nakonec tedy hrály pouze na hřišti divizní Čáslavi a za celých devadesát minut tady branka nepadla. Benátky pak vyhrály následný penaltový rozstřel.
Benátky: Michňa – Jäger (46. Štrbík), Hošťálek, Borovička (65. Jäger), Horák (46. Sudek) –? Scheufler (30. Kučera), Kraus (60. Scheufler), Knobloch (65. O. Šimek), Kamlach (46. Krýda), Boček (70. Horák) – Synek (70. Kamlach).

Vltavín – FKMB U21 4:1
Boleslavská juniorka nestačila v Satalicích na sedmý tým ČFL, kterému podlehla 1:4. „Naivními chybami a nedůsledností v obranné činnosti jsme soupeři dovolili vstřelit čtyři góly a to bylo příliš mnoho na to, abychom pomýšleli na příznivý výsledek," zlobil se trenér juniorky Milan Pechanec. Ve druhém poločase se sice boleslavská hra zlepšila, ale gólově se prosadili pouze jednou Vodhánělem.
Branka Boleslavi: Vodháněl. Boleslav U21: Mikulec – Malý, Glöckner, Kopa – Zabilanský (46. Novotný), Pajer (67. Zabilanský), Kühnel, Travys Albina, Vodháněl – Bojda (67. Dohnalík), Dohnalík (46. Košek).

FKMB U19 – Rejšice 1:0
Jediný gól po chybě hostující obrany rozhodl měření sil mezi extraligovým dorostem Mladé Boleslavi a účastníkem krajského přeboru z Rejšic. „První poločas jsme se absolutně nedostali do hry. Kazili jsme jednoduché nahrávky, málo otáčeli hru, nechtělo se nám podstupovat osobní souboje, náš pohyb byl nulový, napadání v krajních prostorech bylo laxní a přicházelo hrozně pozdě," hodnotil kouč dorostenců Martin Mrvík úvodní dějství zápasu. A pokračoval: „Druhý poločas byl o poznání lepší, soupeře jsme dostali pod tlak a připravovali si větší šance. Herní zlepšení přišlo díky větší agresivitě, přesnosti a jednoduchosti, kterou jsem první poločas postrádal. Nakonec jsme dokázali výsledek strhnout na svoji stranu a díky zlepšenému výkonu ve druhé polovině si dovolím tvrdit, že jsme vyhráli zaslouženě."
Své hodnocení přidal za poraženou stranu i kouč Miroslav Hruška: „Narazili jsme na velmi kvalitního a běhavého soupeře. Z obou stran to byl velmi pěkný zápas, my jsme rozhodně nezklamali. Za mě tedy spokojenost."
Branka: 75. Vejr.

Nový Bor – MSK 1:0
Mnichovo Hradiště mohl v přípravném zápase poslat do vedení patnáct minut před koncem Špetlík, ale z penalty trefil jenom břevno. Nakonec tři minuty před koncem dostali stejnou výhodu pokutového kopu také domácí, a Broschinský, syn trenéra MSK, se nezmýlil.
Branka: 87. Broschinský.

Lomnice n. P – Bakov 4:1
Bakov na úvod přípravy nestačil na účastníka krajského přeboru Liberecka.
Branka Bakova: Brož.

Dobrovice B – Loučeň 1:5

Ostrava U17 – Boleslav U17 1:2 (1:0)
Branky: 20. Urban – 66. Kalabis, 80. Moravčík.
Boleslav U17: Barták – Kučera (71. Morák), Kalabis, Mísař, Mrnka – Pour (61. Gombáš), Bohm (51. Buchlovský) – Milner (57. Bičiště), Majer (41. Para), Moravčík – Provazník.

Ostrava U16 – Boleslav U16 2:1 (1:1)
Branky: 17. Šenkyřík, 50. Šec – 5. Šmejda.
Boleslav U16: Štipl – Johanides (41. Baborák), Chleborád (41. Bárta), Šmejda (61. Chleborád), Skramuský (61. Johanides) – Žádný (41. Blažíček), Sládek (61. Žádný) – Havlina (41. Velechovský), Mašek, Plotnárek (41. Stanislav) – Lukáč (61. Plotnárek).