Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:3

Překvapení se nekonalo. Fotbalisté Zbrojovky Brno ve třetím kole Ondrášovka Cupu podlehli prvoligové Mladé Boleslavi 1:3.

Začátek utkání vypadal, jakoby prvoligovým celkem na hřišti byla stále ještě Zbrojovka. Převzala iniciativu a Mladou Boleslav skoro nepustila na svou polovinu. Už v páté minutě se v obrovské šanci ocitl domácí kapitán Švancara, který v souboji o míč přesprintoval obrovitého Rolka, ale tváří v tvář padajícímu gólmanu Millerovi neuspěl.

Jenže brněnský tlak po půlhodině zmrazili Středočeši. Odraženého míče po ráně Kúdely se zmocnil Chramosta a chytře obstřelil brankáře Doležala.

Po přestávce začali aktivněji hosté a první hrozba přišla z kopačky Buluta, který z dobré pozice těsně minul branku. Jenže v 56. minutě už Mladá Boleslav zvýšila vedení. Kulič ideálně našel Chramostu, který podruhé pohodlně skóroval.

V 69. minutě ovšem Zbrojovka vykřesala naději na postup. Velký podíl na snížení měl Borák, který se neukvapil s rychlou střelou a po jeho tvrdé ráně se míč odrazil k Simerskému, který potom propálil hradbu těl. A v 89. minutě dokonal svůj hattrick Chramosta.

Boleslavský trenér Miroslav Koubek měl z postupu radost a pochvaloval si střeleckou formu Jana Chramosty, který po utkání zamířil na reprezentační sraz jednadvacítky, kde jej však chtěli svazoví činovníci mít už před pohárovým zápasem.

„Vážím si postupu přes brněnské mužstvo. I když se mu ve druhé lize nedaří, tak jsem předpokládal, že se o to více bude v poháru snažit. A to se potvrdilo, do utkání vstoupilo odhodlaně, agilně až agresivně. My začali vlažně a chvíli nám trvalo, než jsme začali předvádět naši kombinační hru,“ řekl Koubek po utkání.

Přiznal, že když dal Chramosta druhý gól, považoval utkání za rozhodnuté. „Místo abychom dohráli zápas v klidu, tak se po nedorozumění Millera s Janíčkem utkání zdramatizovalo. Brno začalo hrát vabank a náš třetí gól přišel až v předposlední minutě. Chramostu musím pochválit, byl klíčovým mužem zápasu. Nemít ho dnes, nevím, jak by to s naším postupem bylo. O to více mě mrzí dohady mezi svazem a klubem o Chramostovo uvolnění na reprezentační sraz jednadvacítky. V takových chvílích by měl přijít na řadu zdravý rozum,“ rýpnul si Koubek do svazových činovníků, kteří původně požadovali, aby ho mladoboleslavský klub uvolnil již před pohárovým střetnutím.

Branky: 69. Simerský – 29., 56. a 88. Chramosta.