Kněžmost – Brandýs 1:4 (1:3)

Beznadějně poslední nováček by snad měl proti vedoucímu Brandýsu naději na slušný výsledek. K tomu by se ale potřeboval kromě trochy štěstí především vyvarovat hrubých chyb v obraně.
Domácí však favoritovi polovinu šancí sami naservírovali, poprvé už v 1. minutě, to ještě osamoceného Kovaříka vychytal Jaroslav Moc. Nerozhodný stav platil do 22. minuty, kdy po trestném kopu hlavičkoval do sítě Folwarczny. Zanedlouho krásně vypracoval druhý gól Prokop, kličkou se vyhnul i Mocovi a načechral před prázdnou bránu centr pro Řapka.
Dvě minuty před přestávkou se blýskl domácí Štěpánek. Povodil dva obránce, zasekl míč na hranici šestnáctky a skóroval. Naděje Kněžmosta ovšem zasvitla jen velmi prchavě. Chvilku po rozehrání Braborcovu střelu Moc ještě vyrazil, ale z dorážky propálil Kovařík vše, co mu stálo v cestě – 1:3.
Brandýs si náskok ve druhém poločase zkušeně hlídal a čekal na další minely domácích zadáků, po kterých vyrážel k nebezpečným brejkům. Bránu o kousíček minuli Kubeš, Pazdera i Prokop, až v 88. minutě musel zasahovat Moc proti nájezdu Folwarczného, který obral o míč T. Berana. Pak chytil i Pazderkovu dorážku. Až poslední přečíslení využili střídající brandýští mladíci, Pazderka nabil Kukalovi a ten obloučkem přehodil domácího brankáře.
Branky: 43. Štěpánek – 22. Folwarczny, 28. Řapek, 44. Kovařík, 90. Kukal. Rozhodčí: Kinčl. ŽK: 1:0. Diváci: 146. Střely na bránu: 2:11. Rohy: 4:8.
Kněžmost: J. Moc – Chlup, T. Beran, Kastner, Fiala (46. Vokál) – Čadil, J. Beran, Pavlíček (62. Prokůpek), Kučera – M. Moc (89. Kobrle), Štěpánek. 

Pěčice – Bakov 3:1 (1:0)

V Pěčicích to bylo derby se vším všudy. Góly, penalty, šance, vyloučení a dokonce i strkanice hostujícího brankáře s divákem.
Ale pojďme popořádku. „Hrál se oboustranně parádní fotbal. Jak z naší strany, tak ze strany Bakova," hodnotil zápas předseda domácího klubu Karel Ramharter. Pěčice šly do vedení těsně před koncem poločasu, kdy se prosadil hrající trenér Miroslav Hubač. „Druhý poločas ale začínal prakticky za stavu 1:1, protože hned po minutě kopal Bakov penaltu, kterou Vaněk proměnil," popsal běh událostí Ramharter.
Divočina ale nastala zhruba po hodině hry. Hostující brankář Majzlan srazil v rohu vápna pronikajícího Gregora a neodpustil si následné extempore. „Jak zůstali oba na zemi, tak mu hlavu přimáčkl do trávy a začal do něj ještě bušit," viděl ze svého pohledu situaci domácí předseda. Za pravdu mu dává i záložník Bakova Jan Kvapil: „Náš brankář ho nevím proč chytil pod krkem a mlátil mu hlavou o zem."
To viděl i za klandrem stojící Gregorův otec a šel svého syna mstít. „Chytil ho za dres a chvíli se tam postrkovali," popsal Kvapil. A dodává: „Poté jsme chtěli, aby rozhodčí zápas ukončil, ale on řekl, že ho dohrajeme." „Samozřejmě očekáváme dohru v podobě pokuty, ale chápu chování otce. Když vidíte, že někdo vašemu klukovi dává nažrat hlíny, tak je asi těžké se udržet," dodává k incidentu Ramharter.
Brankář Majzlan dostal červenou kartu a také jej čeká disciplinárka, nicméně do branky musel v případě Bakova hráč z pole. „Neměli jsme náhradního gólmana, tak šel chytat záložník Hammer. A penaltu chytil," řekl na adresu nečekaného hrdiny jeho spoluhráč ze záložní řady.
Nakonec se ale absence brankáře „z povolání" přeci jenom projevila. „Míra Hubač kopal roh a zaskakující brankář si míč plácl do sítě. Pak jsme přidali ještě jeden gól a zaslouženě vyhráli," dodal pěčický boss Ramharter.
Branky: Hubač 2, Košťál – Vaněk.

Záryby – DBSK 0:1 (0:1)

Branky: Tomíček.

KAREL JEDLIČKA, JAROSLAV BÍLEK