Dolnobousovský SK - Lužec 4:0 (3:0)

Sněhová nadílka, která v sobotu zaplavila prakticky celé území republiky, na řadě míst kraje znemožnila sehrání mistrovských zápasů.

Ne tak v Dolním Bousově, kde sudí Chaloupka překvapivě uznal terén zasněženého hřiště za způsobilý. A tak museli aktéři zápasu Dolní Bousov – Lužec na hrací plochu, která měla k ideálnímu stavu hodně daleko.

Zápas samotný připomínal spíše sněhové „pólo", při němž byla problémem i přihrávka na krátkou vzdálenost. Na míč se totiž stále nabaloval mokrý sníh, a tak se častokrát stalo, že hráči nechávali sněhovou „kouli" za sebou.

„Terén, na němž se hrálo, byl jedním slovem strašný," povzdechl si po zápase lužecký kouč Pavel Hrdlík. „Bohužel jsme se mu nedokázali přizpůsobit. V nakopávané byli bojovnější domácí úspěšnější, nám chybělo větší zaujetí. Ne všichni naši hráči se úplně srovnali s faktem, že budou muset nastoupit k zápasu. Do šance jsme se dostali až za stavu 0:3, kdy nebezpečnou střelu Martina Kučaby vytáhl domácí gólman."

Hrdlíkova slova ostatně potvrzoval i domácí trenér Petr Janoušek: „Plac byl na samé hranici regulérnosti. Byl to spíše urputný boj ve sněhu než nějaký fotbal. Hosté byli už od prvních minut pod naším tlakem, který vyústil v jednoznačné poločasové vedení. I po změně stran jsme měli převahu se šancemi, většina z nich však neskončila v síti. Výsledek je podle mne pro hosty ještě milosrdný."
Lužec tak zůstává v přímém ohrožení pádu na poslední příčku, když oba jeho konkurenti – Záryby a Pěčice – mají odložený zápas k dobru. Ostatně za týden přijedou do Lužce právě Pěčice.

KAREL HORŇÁK