Pohádková jízda fotbalistů Dolního Bousova nekončí. Zvládli i nejtěžší překážku – na hřišti druhých Horek přidali deváté vítězství v řadě (1:2) a 1.B třídu vedou už o pět bodů. „Zvolili jsme taktiku osobního bránění na soupeřova nejnebezpečnějšího hráče Aleše Kohouta a vyplatilo se", usmíval se po zápase trenér hostů Petr Janoušek. Bývalý útočník Mladé Boleslavi či Jablonce už jen gólem ze 73. minuty zmírnil porážku.

„Jeli jsme pro bod a máme tři, přestože nám ze základní sestavy chyběli Vacek a Vinický. Jsme nahoře, ale ještě nás čeká těžký úkol v posledním kole na FC Mělník", dodal lodivod lídra soutěže. B třídu hraje Bousov nepřetržitě od roku 1997.

„Dnes cítíme obrovské zklamání, zápas podzimu nám nevyšel", rmoutil se naopak horecký trenér Miroslav Prskavec.

„Hosté přijeli s jasnou taktikou jediného rychlého brejkového hráče. My jsme nedotáhli tři jasné šance a oba góly jsme Bousovu sami darovali hrubými chybami nejzkušenějších hráčů", prohlásil Prskavec. „Před prvním promáchl stoper Starý, druhý dostal brankář Malík z velké dálky", litoval trenér. „Nedělám z toho ale žádné závěry, v minulých zápasech nám vychytal spoustu bodů".

Pro Horky jako nováčka soutěže je druhé místo úspěchem. „Samozřejmě jsme šťastní, že se nám daří a máme tolik bodů. Dnes to nevyšlo, ale ve zbylých zápasech chceme určitě aspoň druhé místo po podzimu udržet", vyhlásil Miroslav Prskavec.

KAREL JEDLIČKA