Úleva a radost na jedné straně, patrné zklamání na druhé. Emoce fanoušků i trenérů se po středečním derby fotbalové I. B třídy mezi Dolním Bousovem a Dlouhou Lhotou (3:0) značně lišily.

Asi nikdo nečekal, že domácí vyprovodí nováčka, který byl v tabulce nad nimi, z trávníku tak snadno. „Je to pro mě velké zklamání, vůbec jsme nezopakovali výkon z víkendu. V kabině i při rozcvičování jsme se zdravě hecovali, ale na hřiště jsme to nedokázali přenést. Přitom je pro nás zápas proti Bousovu svátek, je to kousek a řada kluků tady dokonce dříve působila,“ smutnil hostující kouč Marek Hůlka.

Jeho svěřenci vypadali, jako by se už v poločase s tříbrankovou prohrou smířili. „Chyběl nám klasický útočník, Limr nastoupil se zapřením a musel střídat,“ vysvětlil Hůlka.

Jeho protějšek Luboš Barták si oddechl. Bousovu se na jaře nedaří, z předchozích devíti zápasů jen jednou zvítězil a v tabulce se zřítil dolů. „Konečně se podařilo dobře rozehrané utkání dotáhnout do vítězného konce. Pro kluky je derby proti Lhotě hodně prestižní zápas.“

Oba rivalové jsou blízko záchraně, shodně jim totiž stačí porazit v závěrečných třech kolech doma beznadějně poslední Skalsko.

„Máme řadu zraněných, teď k nim přibyl i Miroslav Horák. Hrajeme tři náročné zápasy během šesti dnů, ale věřím, že si soutěž pojistíme hned v příštím utkání,“ uvedl bousovský kouč Luboš Barták.

KAREL JEDLIČKA