Dolnobousovský SK– Kosořice 3:2

V derby fotbalové I. B třídy nenastoupily Kosořice kompletní. Na začátku utkání byli aktivnější domácí a v 17. minutě se měnilo skóre. Po centru Vynikala vyskočil Kubeček výš než gólman a hlavou uklidil míč do prázdné branky.

Neuběhly ani dvě minuty, když si rozhodčí jako střelce druhé branky opět poznamenal Kubečka. Obdržené branky trochu Kosořice vyhecovaly a Bašus mohl po rohovém kopu zkorigovat. Hosté se do zápasu vrátili o minutu později, kdy Adámek vyslal přesný pas na Gruse, jehož následný centr poslal Darmoš hlavou za Buriánkovy záda. Pak však rychlou akci přetavil Šolc ve třetí branku.

Ve 36. minutě udeřily Kosořice jako blesk z čistého nebe. Beran po získání míče poslal do běhu Darmoše, který si poradil jak s obráncem, tak i s vyběhnuvším brankářem a snížil opět na rozdíl jediné branky.

Druhý poločas už velkou podívanou nenabídl. Domácí se pokoušeli držet míč na polovině soupeře, což se jim převážně dařilo. Kosořice navíc dohrávaly se zraněným gólmanem, který většinu míčů vyrážel jednou rukou. Přesto si v nastaveném čase domácí příznivci řádně oddechli po akci Gruse a následné střele Volemana. Skóre se však už nezměnilo.

Branky: 17. a 19. Kubeček, 25. Šolc - 24. a 36. Darmoš.

Rozhodčí: Pixa. ŽK: 1:2. Diváci: 76. Poločas: 3:2.

Kosořice: Kortus - Bašus, Štecher, Vítek, Sedláček, - Grus, Machač, Adámek, Beran - Mezera (78. Vavrik), Darmoš (72. Voleman).

D. Bousov: Buriánek - Kalivoda, Budinský, Bíšek, Horák - Petr Vynikal, Zahrada, Kubeček (90. Kollátor), Jakubec - Šolc (85. Havel), Vinický (72. Kynčl).

JAN ADÁMEK